LIGA RUGBY TAG FINAŁ

Finałowy turniej Ligi Rugby Tag odbył się 19 grudnia 2023 roku w Hali KS Społem. Organizatorem turnieju były zawodniczki Venol Atomówek Łódź wraz klubem BBRC Łódź, a wsparty środkami Urzędu Miasta Łodzi. W Lidze udział więzło 5 drużyn, a najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Budowlano Technicznych prowadzona przez Dariusza Lewandowskiego, drugie miejsce Zespół Szkół Rzemiosła prowadzony przez Grzegorza Czarneckiego, trzecie Zespół Szkół Techniczno Informatycznych – Urszula i Bartek Szczepańscy tuż za podium Zespół Szkół Gastronomicznych  – Beata Kicińska- Kokotek, piąte miejsce XXX Liceum Ogólnokształcące – Michał Lewandowski.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal, a trzy najlepsze drużyny pamiątkowe puchary.
Po turnieju zawodniczki Venol Atomówek Łódź przeprowadziły trening dla chętnych zawodniczek, żeby pokazać im to „prawdziwe” rugby.

– To ostatni turniej organizowany przez nas w tym roku – mówi Zbigniew Grądys – w tym roku zorganizowaliśmy w sumie aż sześć turniejów rugby tag, które miały promować naszą drużynę i rugby jako ciekawą dyscyplinę. W lidze dla szkół podstawowych w sumie udział  wzięło 11 drużyn z 7 szkół podstawowych w Lidze Rugby Tag 5 drużyn no i zorganizowaliśmy OPEN RUGBY TAG dla dorosłych z 6 drużynami. Wszystkie te turnieje nie mogły by się odbyć bez wsparcia Urzędu Miasta Łodzi i KS Społem który nas gości w Hali.

– Super zobaczyć jak kolejne dziewczyny graj a w rugby – mówi Wiktoria Pietrzak kapitan drużyny seniorskiej i sędzia na turnieju – mam nadzieję że kilka z nich zagości na treningach lekcji młodzieżowych, a za klika lat wesprze nasza drużynę