Finałowy Turniej Małej Ligi Rugby Tag

W dniu 28 listopada 2023 roku odbył się drugi a zarazem finałowy turniej Małej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięło 11 drużyn z sześciu szkół podzielonych na dwie kategorie wiekowe: klasy 7/6 i klasy 5/6. Turniej zorganizowany został przez żeńska drużynę Venol Atomówki Łódź w hali Klubu Sportowego Społem. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Narodowy Instytut Wolności oraz Centrum Opus, każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkową koszulkę.

W klasach 7/8 najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr51 – prowadzonej przez Szymona Walczaka, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Salezjańskiej nauczyciel Marek Cygan kolejne miejsca Szkoła Podstawowa nr35 – Joanna Sadok, Szkoła Podstawowa nr45 – Jerzy Kowalczyk.

W klasach 5/6 najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr54 prowadzona przez Karolinę Płomińską, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr51, trzecie drugi skład SP51 a kolejne miejsca zajęły: drugi skład SP 54, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr141 – Ewa Sosler, Szkoła Podstawowa nr45.
W każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik lub zawodniczka.

Dziękujemy nauczycielom za przybycie – mówi Zbigniew Grądys trener Venolek – oraz uczestnikom za świetne zawody. Ligi organizujemy od 2009 roku i miło patrzeć jak sędziują zawodniczki naszego klubu, które jeszcze nie tak dawno same grały w tagi, a teraz są zawodniczkami Reprezentacji Polski. Duże podziękowania dla Klubu Społem, który kolejny rok pomaga nam z halą i pozwala organizować turniej w którym udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Planujemy kolejne zawody już po feriach, ale zastanawiamy się czy nie będą to rozgrywki dla samych dziewczynek, bo nie ukrywam że na takich zawodach szukamy talentów do naszych drużyn.

Fajnie jest być po drugiej stronie – mówi Angelika Kołodziejczyk organizatorka i zawodniczka – sama zaczynałam od rugby tag i uważam że to dobry pomysł aby zachęcić do rugby. Miło patrzeć na młode dziewczyny, które zaczynają przygodę z rugby. Fajnie było by je zobaczyć na treningach w klubie, bo między innymi taki jest cel zwodów, że jak się spodoba to można przyjść do Atomówek i spróbować już prawdziwego rugby.