Turniej w Rudzie Śląskiej

W dniu 14 października w Rudzie Śląskiej odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.

Na turnieju stawiło się siedem drużyn i zostały podzielone na dwie grupy.
Młode Venol Atomówki Łódź znalazły się w grupie z drużynami KS Budowalne Łódź, Diablice Ruda Śląska oraz Girls Rugby Team Olsztyn.
W pierwszym meczu z Olsztynem – który debiutował na mistrzostwach – łodzianki dość pewnie pokonały rywalki wygrywając 29:0 w drugim meczu z Diablicami także wygrały 31:0 choć był to trudny mecz, bo gospodynie nie dawały za wygraną. Następnie przyszedł czas na kolejne derby. W poprzednim turnieju padł remis, teraz Venolki nieznacznie uległy koleżankom z zza między 24:19, które w ostatniej sekundzie zdobyły przyłożenie. Pomimo jednej przegranej Venolki wyszły z I miejsca w grupie i półfinał zagrały z Tytanem Gniezno. Był to ciężki mecz, bo obie drużyny grają podobne rugby, które może się podobać. Ostatecznie Łodzianki wygrały 24:12.

W finale z pretendentkami do złota, Amazonkami Budowlani Lublin przegrały łodzianki dość wysoko 38:5 i tym samym zajęły II miejsce. Co ciekawe w pewnym momencie Venolki grały w 5 osób i to drugi już taki finał, że łodzianki dostają złoto na boisku, a lublinianki na szyję.
– Cóż Lublin jest za silną drużyną dla naszych zawodniczek – mówi trener Zbigniew Grądys – wynika to chyba z racji wieku oraz tego, że grają ze sobą kolejny rok. My mamy dość młodą drużynę, ale przepracujemy zimę i mam nadzieje, że jak rok temu podgryzaliśmy Juvenię Kraków to samo stanie się z Lublinem. Jednak najdziwniejsze są nasze mecze derbowe z Budowlanymi, wg wyników z innymi drużynami powinnyśmy łatwo wygrać, a tu kolejny raz niespodzianka i minimalna przegrana, dlatego gratulacje dla nich, że umieją się nam postawić. Jest to bardzo fajna i młoda drużyna wsparta kilkoma starszymi koleżankami, na pewno w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z ich gry.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Chojnacka Amelia, Brończyk Oliwia, Masza Bolotska , Szymor Malwina, Sałyga Natalia, Dasza Bolotska, Lerka Amelia, Michałowska Wiktoria, Walczak Gessica, Natalia Stasiak, Krystyna Jasińska , Ania Olczak. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Natalia Czapnik kierownik: Angelika Kołodziejczyk.

Klasyfikacja Turnieju MPK7 U16:

  1. Amazonki Budowlani Lublin
  2. Venol Atomówki Łódź
  3. Tytan Gniezno
  4. KS Rugby Ruda Śląska /Diablice/
  5. Girls Rugby Team Olsztyn
  6. KS „Budowlani” Łódź
  7. Błyskawice Rugby Rzeszów