Turniej U16 w Lublinie

W Lublinie 30 września odbył się I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.
W turnieju udział wzięło sześć drużyn z całej Polski w tym aż dwie z Łodzi. Venol Atomówki Łódź zajęły II miejsce natomiast zawodniczki Budowlanych Łódź zajęły VI miejsce.
W fazie grupowej drużyny z Łodzi rozegrały debry, które okazały się ciekawym widowiskiem i zostały nie rozstrzygnięte, ponieważ zakończyły się wynikiem 0:0, co w rugby zdarza niezwykle rzadko.
W drugim meczu Venolki pewnie pokonały Diablice Ruda Śląska 26:5, co dało im pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry o medale. W meczu półfinałowym spotkały się  Błyskawicami Rugby Rzeszów i wygrały 24:0. Mecz finałowy z Amazonkami z Lublina to walka do samego końca, Atomówki aż 4 minuty grały w osłabieniu – dwie żółte kartki pokazała arbiter Dominika Reszka łódzkim zawodniczkom –  co wykorzystały gospodynie i zdobyły 12 punktów.

– Na turniej jechałyśmy z nastawieniem żeby się uczyć – mówi Zbigniew Grądys –  mamy odmłodzony skład gdzie 6 zawodniczek debiutowało w rozgrywkach i w większości są to niższe roczniki. Tym bardziej cieszy ich postawa na boisku i to że w przeciągu całego turnieju straciły tylko 3 przywożenia, co oznacza że świetnie bronią, teraz musimy popracować nad ofensywą i już mamy na to pomysł.
Kolejny turniej 14 października w Rudzie Śląskiej

– Gospodynie zorganizowały turniej na bardzo wysokim poziomie i każda zawodniczka dostała upominek a także nagrody dla MVP drużyny, którą została Amelia Chojnacka – mówi Angelika Kołodziejczyk – dziękujemy także za wsparcie Urzędowi Miasta Łodzi, a stroje dla dziewczyn powstały dzięki wsparciu Programu Klub i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Także dziękujemy naszym sponsorom Venol Motor Oil Polnad, Aquarx, NordHorn, Eko-Bio, ortoteam.eu, Centrum Medyczne Przychodnia Łódź, Centrum Opalania Łódź, Profilaktyka i Zdrowie

Venol Atomówki Łódź wystąpiły w składzie:
Chojnacka Amelia, Brończyk Oliwia, Masza Bolotska , Szymor Malwina, Sałyga Natalia, Dasza Bolotska, Lerka Amelia, Michałowska Wiktoria, Walczak Gessica, Natalia Stasiak, Krystyna Jasińska , Lena Szablińska. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Natalia Czapnik kierownik: Angelika Kołodziejczyk.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Amazonki Budowlani Lublin
  2. Venol Atomówki Łódź  
  3. KS Rugby Ruda Śląska /Diablice/
  4. Błyskawice Rugby Rzeszów
  5. Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno
  6. KS „Budowlani” Łódź
foto: Krysztof Kłos