Wicemistrzostwo Polski sekcji U16

W Lublinie 17 czerwca 2023 roku odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.
Mistrzostwa Polski to cykl sześciu turniejów w których udział wzięło w sumie osiem drużyn z całej Polski.
Przed finałem wiadomo było już że lider klasyfikacji drużyna RzKS Juvenia Kraków musi już tylko dojechać na turniej żeby zdobyć złoty medal. Jednak o tym kto zdobędzie srebrny medal miał zadecydować ten turniej. O miano drugiej drużyny walczyły Venol Atomówki Łódź i gospodynie Amazonki Budowlani Lublin. Warto wspomnieć że jeszcze na jesień łodzianki zajmowały IV miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak w rundzie wiosennej z turnieju na turniej grały coraz lepiej i ostatecznie zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Polski. Kluczowym okazał się mecz pomiędzy  Amazonkami, a  Atomówkami, gdzie do przerwy był remis po 5. W drugiej połowie Venolki się obudziły i  wygrały 22:5.

To był ciekawy sezon – mówi Zbigniew Grądys trener – na każdym turnieju można było się spodziewać wszystkiego. W tym sezonie byłyśmy nawet na V miejscu po turnieju w Częstochowie.
Na pewno pomogły nam wzmocnienia po zimie zawodniczkami z innych drużyn, które świetnie uzupełniły naszą drużynę. Możemy się tez pochwalić że jesteśmy jedyną drużyną która od 2018 roku rozegrała wszystkie turnieje Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7 w tym czasie zdobyłyśmy 3 srebrne medale i jeden brązowy, czekamy na złoto, bo ciągle nam umyka.

– Bardzo się cieszę z tego sukcesu – mówi Nina Klamka kapitan – w poprzednim roku nie udało nam się zdobyć medalu, bo a miałyśmy szanse na brąz jednak przegrana z Amazonkami pozbawiła na medalu, teraz to my byłyśmy górą. Chciałam podziękować za wsparcie naszym sponsorom i partnerom za to że w nas uwierzyli i pomagają nam w rozwijaniu pasji.  Dziękujemy: Venol Motor Oil Poland, Miasto Łódź, Eko-Bio, FF Fracht, Ortoteam.eu, Profilaktyka i Zdrowie, Aquarox, Przychodnia Łódź.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Nina Klamka (kapitan), Nikola Talkowska, Nadia Turzyńska, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Wiktoria Michałowska, Amelia Lerka, Klaudia Fedak, Oliwa Brończyk, Gessica Walczak, Zofia Feliksiak, Anna Biesaga. Trenerzy: Zbigniew Grądys i Szymon Walczak, kierownik Natalia Czapnik. manager Angelika Kołodziejczyk.

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7:
1. Juvenia Kraków
2. Venol Atomówki Łódź
3. Amazonki KS Budowlani Lublin
4. Rugby Club Częstochowa
5. Błyskawice Rugby Rzeszów
6. KS Budowlani Commercecon Łódź
7. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
8. RC Orkan Sochaczew