Złote Venolki na turnieju w Łodzi – łódzki Jednorożec przynosi szczęście

V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7 odbył się w Łodzi i był organizowany przez KS Budowlani Commercecon Łódź.
W grupie Venol Atomówki Łódź rozegrały pierwszy mecz z Amazonkami Budowlanymi Lublin, z którymi w poprzednich turniejach toczyły ciężkie mecze raz wysoko przegrały, a w poprzednim wygrały jedynie 12:7. Mecz rozpoczął się od przyłożenia łodzianek, ale potem już nie było tak łatwo i każde zdobyte przyłożenie kosztowało dużo energii Venolki. Ostatecznie łodzianki wygrywają 26:10.

W kolejnym meczu z drużyną Błyskawice Rzeszów wygrana 35:7 otwiera drogę Atomówkom do gry o medale i walkę w półfinale, gdzie spotykają się z drużyną RC Częstochowa, która w grupie nieznacznie przegrywa z pretendentkami do złotego medalu.
Pierwsza połowo była bardzo nerwowa i wynik nie był tak pewny. W drugiej połowie kilka rajdów zakończyło się przyłożeniami i wygrywamy 31:10.
Finał stał się chyba już klasykiem i Venol Atomówki Łódź spotkały się z RzKS Juvenia Kraków. W poprzednim turnieju zawodniczki z grodu Kraka były nieznacznie lepsze, ale tym razem to Venolki zdominowały mecz i pewnie wygrały 33:14.
Przed turniejem zawodniczki odwiedziły Łódzkiego Jednorożca, który przyniósł im szczęście.

– Dla mnie to wspaniała drużyna – mówi trener Zbigniew Grądys – jeszcze w lutym nie byłem pewien czy wystartujemy w rozgrywkach, a teraz walczymy o medale. Doszło do nas kilka wspaniałych zawodniczek z Polski, które świetnie wkomponowały się w drużynę, a motywacja pozostałych jest przeogromna. To zaczyna działać, połączenie młodości i doświadczenia, bo kilka zawodniczek które zaczęły treningi tuż przed startem sezonu. Dziś byłyśmy najlepsze na boisku, ale i poza nim, bo dzięki wsparciu jakie otrzymujemy mogłyśmy się spotkać już w piątek i wspólnie trenować i przebywać razem, to daje rezultaty. Dlatego z całego serca namawiam do wsparcia naszego klubu bo to się  opłaca – MAMY ZŁOTO !

Chciałam podziękować dziewczynom za super turniej, bo naprawdę dałyśmy z siebie wszystko i jestem z nas dumna – mówi Nina Klamka kapitanka – duże podziękowania dla kibiców, którzy licznie zjawili się na trybunach i nas dopingowali, co dodało na skrzydeł.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Nina Klamka (kapitan), Nikola Talkowska, Nadia Turzyńska, Anna Biesaga, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Wiktoria Michałowska, Amelia Lerka, Klaudia Fedak, Oliwa Brończyk, Gessica Walczak, Zofia Feliksiak. Trenerzy: Zbigniew Grądys i Szymon Walczak, kierownik (debiut) Natalia Czapnik.

Venol Atomówki Łódź zagrały dzięki wsparciu: Venol Motor Oil Poland, Miasto Łódź, Eko-Bio, FF Fracht, Ortoteam.eu, Profilaktyka i Zdrowie, Aquarox, Ibis Hotel Centrum Łódź, Przychodnia Łódź, NORDHORN.

Klasyfikacja Turnieju:
1. Venol Atomówki Łódź

2. Juvenia Kraków

3. Rugby Club Częstochowa

4. Amazonki KS Budowlani Lublin

5. Błyskawice Rugby Rzeszów

6. KS Budowlani Commercecon Łódź

Klasyfikacja Generalna po V turniejach:
1. RzKS Juvenia Kraków – 96 pkt

2. Venol Atomówki Łódź – 82 pkt

3. Amazonki KS Budowlani Lublin – 76 pkt

4. Rugby Club Częstochowa – 68 pkt

5. KS Budowlani Commercecon Łódź – 58 pkt

6. Błyskawice Rugby Rzeszów – 50 pkt

7. Biało-Zielone Ladies Gdańsk – 34 pkt

8. RC Orkan Sochaczew – 8 pkt