Finałowy Turniej w Warszawie sezonu 2022/2023

W sobotę 20 maja 2023r. odbył się ostatni turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 organizowany przez drużynę KS AZS AWF Warszawa na stadionie AWF Warszawa ul. Marymoncka 34.

Atomówki po 3 wygranych zajęły I miejsce w 2 lidze, co w klasyfikacji generalnej dało X miejsce. Łodzianki rozpoczęły turniej meczem z Alfą Bydgoszcz (29:19), zmotywowane wygraną stoczyły zaciętą walkę z gospodarzami turnieju AZS AWF Warszawą wygrywając 22:21. Ostatni mecz VII Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Venolki rozegrały z Amazonkami Budowlane Lublin i osiągnęły wynik 29:12.

Dziękujemy za organizację turnieju AZS AWF Warszawa, która była na bardzo wysokim poziomie.

– Ostatnim turniejem tego sezonu pokazałyśmy, że jesteśmy gotowe na walkę w I lidze. Wracamy do Łodzi dumne z naszych wyników i gotowe do ciężkiej pracy przez wakacje – mówi kapitan drużyny Venol Atomówki Łódź, Julia Tkaczyk.

– To był trudny sezon dla sekcji seniorskiej – mówi trener Zbigniew Grądys – po pierwsze duże zmiany kadrowe w samej drużynie, bo część zawodniczek zdecydowała o zakończeniu swojej przygody z rugby. Niemniej ważna była decyzja trenera Ernesta Hejny o rezygnacji z bycia trenrem po skończonej rundzie jesiennej. To wszystko sprawiło, że musieliśmy od nowa budować drużynę, a zwłaszcza jej morale, bo porażki na jesień nie napawały optymizmem. Na szczęście udało się dokończyć sezon, nawet z małymi sukcesami. Teraz przed nami wytężona praca na treningach, ale także organizacyjna, żebyśmy mogli zapewnić warunki do trenowania.

Barwy Atomówek reprezentowali: Iza Gumińska, Weronika Roźniatowska, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Czubak, Klaudia Witońska, Angelika Kołodziejczyk, Julia Tkaczyk, Natalia Czapnik, Weronika Urbańska, Dominika Paszkiewicz, Wiktoria Majewska, Zbigniew Grądys- trener, Tomek Witoński- kierownik

Klasyfikacja generalna sezonu 2022/2023

 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
 2. Legia Warszawa
 3. Black Roses Poznania Poznań
 4. Diablice Ruda Śląska
 5. KS Budowlani Łódź
 6. Legia II Warszawa
 7. Bestie Kraków
 8. AZS AWF Warszawa
 9. RC Arka Gdynia
 10. Venol Atmówki Łódź
 11. Alfa Bydgoszcz
 12. Amazonki Budowlani Lublin  

tekst: Angelika Kołodziejczyk/Zbigniew Grądys