II miejsce na turnieju w Krakowie

Venol Atomówki Łódź w sobotę 13 maja rozegrały w Krakowie IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.
Venolki do Krakowa przyjechały dzień wcześniej i tradycyjnie odwiedziły smoka i Krakowski Rynek.

Ze Smokiem Wawelskim


W fazie grupowej pewnie wygrały pierwszy mecz z Błyskawice Rzeszów 32:7, następnie spotkały się z Amazonkami Budowlani Lublin, na poprzednim turnieju przegrały wysoko 43:14 w półfinale. Tym razem po ciężkiej walce wygrały 12:7 i w półfinale spotkały się z KS Commercecon Budowlani Łódź.
Mecz zakończył się wygraną Atomówek 38:7 co dało im szansę na grę o złoty medal.
W finale z gospodyniami RzKS Juvenia Kraków wynik meczu do końca wisiał na włosku i zakończył się wygraną zawodniczek z grodu Kraka 19:14.
Venol Atomówki Łódź zajmują II miejsce na turnieju i awansują na II miejsce w Klasyfikacji Generalnej ex aequoz z Amazonkami z Lublina.

– Drugie miejsce na turnieju pokazuje że zgrywamy się – mówi trener Zbigniew Grądys – jednak tak jak mówiłem wcześniej jest to drużyna, która może być wybuchowa i zaskakiwać, bo to mieszanka doświadczenia z dziewczynami które dopiero zaczynają przygodę z rugby. Przed nami jeszcze dwa turnieje i wszystko może się wydarzyć. Podczas zdjęcia z Krakowskim Smokiem zazionął ogniem i przekazał energię dziewczynom. Kolejny turniej w Łodzi 28 maja, gdzie postaramy się powtórzyć ten sukces, ale może nie być łatwo. Jedna zawodniczka jedzie na kadrę z seniorkami a kilka ma sprawy rodzinne, więc zobaczymy.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Nina Klamka (kapitan), Nikola Talkowska, Nadia Turzyńska, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Emilia Sienica, Amelia Lerka, Klaudia Fedak, Oliwa Brończyk, Gessica Walczak. Trenerzy: Zbigniew Grądys i Szymon Walczak.

Klasyfikacja turnieju:
1. Juvenia Kraków
2. Venol Atomówki Łódź
3. Amazonki Lublin
4. KS Budowlane Łódź  
5. RC Częstochowa
6. Błyskawice Rugby Rzeszów

Klasyfikacja Generalna po IV turniejach:
1. Juvenia Kraków
2. Amazonki KS Budowlani Lublin i  Venol Atomówki Łódź  
4. Rugby Club Częstochowa
5. KS Budowlani Commercecon Łódź  
6. Błyskawice Rugby Rzeszów
7. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
8. RC Orkan Sochaczew

Z RzKS Juvenia Kraków