Turniej U16 w Krakowie

W sobotę 13 maja Venol Atomówki Łódź zagrają IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, który organizuje RzKS Juvenia Kraków. Młode Atomówki w grupie zmierzą się z Błyskawice Rugby Rzeszów oraz Amazonkami Budowlanymi Lublin. Druga grupa to gospodynie , KS Budowlani Commercecon Łódź oraz RC Częstochowa.
– Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i sponsorów możemy jechać dzień wcześniej i nocować w Krakowie – mówi Zbigniew Grądys trener – jedziemy obronić trzecie miejsce z poprzedniego turnieju co było by dużym sukcesem. Mamy dobre zawodniczki, które są regularnie powoływane na zgrupowania Reprezentacji Polski, oraz kilka co dopiero rozpoczęły przygodę z rugby. Taka mieszanka powoduje, że nasza gra jest wybuchowa i nieprzewidywalna. Na poprzednim turnieju prawie wygrałyśmy z Juvenią a potem przegrałyśmy z Lubinem, który w finale z Juvenią przegrał dość wysoko. Więc 13-go wszystko zdarzyć się może (śmiech)

Venol Atomówki Łodź zagrają w składzie: Nina Klamka (kapitan), Nikola Talkowska, Nadia Turzyńska, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Emilia Sienica, Amelia Lerka, Klaudia Fedak, Oliwa Brończyk, Gessica Walczak.