III miejsce na turnieju w Rzeszowie sekcji U16

Na III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, który odbył się 22 kwietnia 2023 roku, Venol Atomówki Łódź zajęły III miejsce. Turniej został zorganizowany przez KS Rugby Rzeszów.
W grupie Venolki spotkały się z gospodyniami z którymi wygrały 33:14 wysoki wynik nie pokazuje determinacji drużyny z Rzeszowa, która pokazała się z dobrej strony i przez chwilę wydawało się, że mogą zrobić niespodziankę. Kolejny mecz łodzianki rozegrały z Juvenią Kraków, która pretenduje do złotego medalu. Bardzo ciężki mecz dla Venolek które co rusz doganiały wynikiem zawodniczki z rodu Kraka. Niestety zabrakło szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 33:21 dla Juvenii. Po tak wyczerpującym meczu w fazie półfinałowej łodzianki uległy Amazonkom z Lublina 43:14 które w fazie grupowej rozegrały tylko jeden mecz zamiast dwóch.

W meczu finałowym o III miejsce spotkały się z drużyną KS Budowalni Łódź. Derby Łodzi w Rzeszowie należały do Venol Atomówek Łódź które wygrały 31:0. Tym samym Venol Atomówki Łódź zajmują III miejsce w turnieju oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.

– Udało się zbudować drużynę, dosłownie i w przenośni – mówi Zbigniew Grądys trener – doszło do nas kilka zawodniczek z innych klubów, a także zawodniczki, które dopiero co zaczęły treningi, uważam, że jest to wybuchowa mieszanka. Jadąc na turniej mogliśmy się spodziewać wszystkiego.  Dziewczyny jednak nas zaskoczyły i zdobyły brązowy medal, a co najważniejsze zostały drużyną, która się wspiera i dobrze ze sobą czuje.

Venol Atomówki Łódź wystąpiły w składzie:
Nina Klamka (kapitanka), Nadia Turzyńska, Nikola Talkowska, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Anna Biesaga, Amelia Lerka, Emilia Sienica, Wiktoria Michałowska, Klaudia Fedak, Oliwia Brończyk
Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak. Kierowniczka: Iza Gumińska

Klasyfikacja turnieju:
1. Juvenia Kraków,
2. Budowlani Lublin,
3. Venol Atomówki Łódź,
4. KS Budowlani Łódź,
5. RC Częstochowa,
6. Rugby Club Rzeszów

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7:
1. Juvenia Kraków – 58 pkt
2. Amazonki KS Budowlani Lublin – 44 pkt.
3. Venol Atomówki Łódź – 42 pkt.
4. Rugby Club Częstochowa – 38 pkt.
5. Biało-Zielone Ladies Gdańsk – 34
6. KS Budowlani Commercecon Łódź – 32 pkt.
7. Błyskawice Rugby Rzeszów – 26 pkt.
8. RC Orkan Sochaczew – 8 pkt.