VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku

15 kwietnia na stadionie Biało-Zielonych Ladies Gdańsk odbył się przedostatni turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Emocje nie opuszczały kibiców od godziny 9, kiedy pierwszy gwizdek zabrzmiał dla gospodarzy i Diablic Ruda Śląska. Venolkom nie udało się utrzymać w I lidze i po ciężkiej walce w półfinale z Bestiami Kraków spadły do II ligi.
Łodzianki pierwszy mecz z Legią Warszawa przegrały 41:0. Następny z Bestiami Kraków zakończyły z wynikiem 29:12. Atomówki miały też możliwość zmierzenia się ze swoimi łódzkimi rywalkami, jednak tym razem KS Budowlane okazały się lepsze wygrywając 44:0. W finale ponownie zmierzyły się z Bestiami (10:26), tym samym turniej zakończyły na IV miejscu w I lidze.

– Na ostatnim meczu dziewczyny zostawiły serce na boisku, jestem bardzo zadowolony z umiejętności indywidualnych każdej zawodniczki. Wracamy do Łodzi z podniesionymi głowami i odliczamy dni do ostatniego turnieju w Warszawie- mówi trener drużyny Venol Atomówki Łódź, Zbigniew Grądys. Wyniki meczów choć wysokie nie oddają walki na boisku. Mamy dużo młodych zawodniczek – średnia wieku to 18 lat i jeszcze ich fizyczność odstaje od drużyn z I ligi, gdzie grają dużo starsze zawodniczki. Dlatego teraz będziemy się skupiać na poprawie tego elementu naszej gry, bo w rugby umiemy grać i dostajemy pochwały od trenerów z innych drużyn.

– Rozegranie dzisiejszych meczy nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych kibiców i sponsorów, dziękujemy: Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, ortoteam.eu, Miasto Łódź, FF Fracht, Centrum Medyczne Przychodnia Łódź – mówi Julia Tkaczyk kapitanka drużyny. Mamy duży potencjał sportowy, co pokazuje jak walczymy z drużynami dużo bardziej doświadczonymi niź my. Jednak bez wspracia przedewszystkich finansowego ciężko jest w dzisiejszych czasach osiągać wyniki. Dlatego tym bardziej dziękujemy za pomoc i zachęcamy kolejne firmy do współpracy z nami.

Atomówki zagrały w składzie: Angelika Kołodziejczyk, Natalia Czapnik, Wiktoria Brych, Dominika Paszkiewicz, Wiktoria Pietrzak, Julia Tkaczyk, Wiktoria Czubak, Iza Gumińska, Weronika Roźniatowska, Klaudia Witońska, Oliwia Górska, Weronika Urbańska, Zbigniew Grądys – trener, Tomasz Witoński – kierownik.

Angelika Kołodziejczyk
Natalia Czapnik