VI Turniej MP i Awans do I Ligi – drużyna seniorska

1 kwietnia okazał się dla łódzkiej drużyny Venol Atomówki Łódź dniem pełnym sukcesów. Na stadionie Budowlanych Lublin ul. Magnoliowa 6 odbył się VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7. Wygrana łodzianek z każdą drużyną w II lidze zagwarantowała Atomówkom awans do I ligi.

Wraz z pierwszym gwizdkiem na sobotnim turnieju rozpoczął się mecz między Venolkami a AZS AWF Warszawa. Wygrana (44:0) zmotywowała łodzianki i w następnym meczu z Alfą Bydgoszcz uzyskały satysfakcjonujący wynik 36:10. Po wyczerpującej walce mecz z RC Arka Gdynia (12:0) i Amazonkami Budowlane Lublin (24:7) Atomówki zakończyły z sukcesem.

– Dzisiejszy awans przypomniał nam o naszych dawnych sukcesach, przez najbliższe tygodnie będziemy ciężko pracować, aby w jak najbliższej przyszłości móc zmierzyć się z drużynami w ekstralidze i zająć wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej- mówi kapitan drużyny Venol Atomówki Łódź, Julia Tkaczyk.
– Cele obrane na dzisiejszy turniej udało się nam osiągnąć. Jestem dumny z gry dziewczyn, uważam że zasłużyły na awans. Ponieważ ciężko przepracowaliśmy okres zimowy, osiągamy coraz większe sukcesy. Na kolejnym turnieju w Gdańsku zmierzymy się z Legią Warszawa, Bestiami Kraków oraz naszymi łódzkimi przeciwniczkami KS Budowlanymi Łódź. Mamy dwa tygodnie, żeby poprawić błędy i przygotować się do walki o miejsce w ekstralidze – relacjonuje trener drużyny Zbigniew Grądys.

Barwy klubu reprezentowały: Iza Gumińska, Klaudia Witońska, Weronika Roźniatowska, Julia Tkaczyk, Angelika Kołodziejczyk, Wiktoria Brych, Natalia Czapnik, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Czubak, Zbigniew Grądys – trener, Tomek Witoński – kierownik.

Rozegranie dzisiejszych meczy nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych kibiców i sponsorów, dziękujemy: hotel Mercure Lublin, Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, ortoteam.eu, Miasto Łódź, FF Fracht, Centrum Medyczne Przychodnia Łódź.