Odliczamy godziny do pierwszego meczu rundy wiosennej!

Już w najbliższą sobotę 25 marca odbędzie się V turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7, a gospodarzem tego spotkania będzie drużyna Diablice Ruda Śląska. Mecze zostaną rozegrane na stadionie Burloch Arena przy ulicy Bytomskiej. Venolki zagrają w II lidze, gdzie zmierzą się z drużynami AZS AWF Warszawa, Amazonki Budowlani Lublin oraz Alfa Bydgoszcz.

– W ostatnim czasie wiele zmieniło się w naszym klubie, jednak to nie zniechęciło nas do trenowania. Wszystkie ciężko przepracowałyśmy całą zimę, więc myślę, że jesteśmy gotowe na ten sezon. Naszym celem jest awans do I ligi, dlatego zachęcamy wszystkich do kibicowania! Pierwszy mecz gramy już o 9:00 – informuje Angelika Kołodziejczyk, zawodniczka sekcji seniorskiej.

– Za nami pracowity czas. Jesteśmy po sparingach z Reprezentacją Narodową w Rugby Kobiet u16/u18, KS Budowlanymi Łódź oraz AZS AWF Warszawa. Szczególnie skupiliśmy się na indywidualnych umiejętnościach każdej zawodniczki oraz na zgraniu boiskowym. Wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani do gry, chcemy z powrotem znaleźć się w I lidze. Mam nadzieję, że dziewczyny pokażą na tym turnieju, w czym są najlepsze, oraz że wrócimy do Łodzi z dobrymi informacjami – mówi Zbigniew Grądys, trener Atomówek.

Drużyna Venol Atomówki Łódź nie mogłaby się rozwijać bez wsparcia sponsorów: Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, ortoteam.eu, Miasto Łódź, Przychodnia Łódź oraz firma FF Fracht.

Barwy klubu będą reprezentować: Weronika Roźniatowska, Klaudia Witońska, Angelika Kołodziejczyk, Natalia Czapnik, Iza Gumińska, Wiktoria Brych, Wiktoria Majewska, Weronika Urbańska, Wiktoria Czubak, Zbigniew Grądys – trener, Tomasz Witoński – kierownik.

Atomówki zajmują obecnie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 52 punktów. Kolejny turniej, który organizują Amazonki Budowlani Lublin, odbędzie się 1 kwietnia w Lublinie.