Konsultacja Kadr Wojewódzkich – Lublin

W dniach 17-19 marca w Lublinie odbyła się pierwsza w tym roku Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Kobiet w kategorii Młodzik (U14) i Junior Młodszy (U16).

W kadrze udział wzieło 9 naszych zawodniczek, które reperezentuja nas w rozgrywkach U16 i U14


Gospodarzem była drużyna Amazonki Budowlani Lublin, a treningi odbywały się na obiektach KS Budowlani Lublin.
W konsultacji udział wzięło ponad 60 zawodniczek z czterech województw: Śląskie, Podkarpackie, Łódzkie, Lubelskie, które reprezentowały 13 klubów z Polski.
Treningi prowadził dotychczasowy trener Reprezentacji Polski Mężczyzn w Rugby7 Andrzej Kozak.
Podczas konsultacji odbyły się trzy wspólne treningi, na których skupiono się przede wszystkim na umiejętnościach indywidualnych zawodniczek tj. szarży oraz obronie zespołowej.
Podczas sobotnich sesji treningowych młode adeptki rugby mogły zapoznać się z podstawami szarży i pod okiem trenerów doskonalić nabyte umiejętności. Drugi trening przeznaczony był na obronę zespołową podczas której rozgrywano małe gry szkolne.
W niedzielę zawodniczki zostały podzielone na cztery drużyny pod kątem umiejętności i wieku. Rozegrały między sobą mecze kontrolne, na których mogły wykorzystać zdobytą wiedzę.
Na koniec wybrano 12 najlepszych zawodniczek które rozegrały sparing z drużyną seniorską Amazonek Budowalnych Lublin. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:1 w przyłożeniach.
Trenerzy zgodnie stwierdzili, że takie akcje są potrzebne, a udział w nich tak doświadczonego trenera jak Andrzej Kozak pozwala rozwijać się nie tylko zawodniczkom, ale także trenerom, którzy mogą podnosić swoje kompetencje. Na koniec wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki ze zgrupowania

– Chcieliśmy podziękować trenerowi Andrzejowi Kozakowi za poświecenie dwóch dni, podczas których przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie nie tylko zawodniczkom, ale nam trenerom – mówi Zbigniew Grądys trener Venol Atomówek Łódź  – takie spotkania nie tylko podnoszą poziom sportowy, ale służą także integracji zawodniczek oraz trenerów, którzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, bo na turniejach nie zawsze jest czas i sposobność. Chciałbym bardzo podziękować gospodarzom za świetne zorganizowanie naszego pobytu i sprawowanie pieczy nad wszystkimi uczestniczkami. Warto wspomnieć o pomocy Michała Czerwiowskiego z biura Polskiego Związku Rugby, który pomagał w przygotowaniu całego wydarzenia. Także trenerom, którzy przez dwa dni pomagali zawodniczkom tj: Zbigniew Grąds z Venol Atomówki Łódź, Robert Ciechoński z Amazonek Budowlani Lublin, Michał Krzypkowski z RC Częstochowa i Jakub Sieradzki z Rugby Rzeszów.

Kolejne wspólne akcje planowane są na sierpień i listopad