Atomówki na Zgrupowaniu Kadr U16 i U18

W dniach 12-13 listopada odbyło się pierwsze w tym sezonie zgrupowanie połączonych kadr U16 i U18. Na boiskach w Gdańsku zameldowało się 23 zawodniczki. Głównym trenerem reprezentacji został Jurij Buchało, a jego sztab uzupełniają:
Magdalena Korona – asystent trenera
Robert Cajzer – fizjoterapeuta
Janusz Urbanowicz – trener koordynator
Gdaniec Jarosław – kierownik drużyny

W zgrupowaniu udział wzięło pięć, zawodniczek grających w naszych barwach. Z drużyny U16 są to: Nina Klamka i Nikola Talkowska wypożyczona z Arki Gdynia, z drużyny U18: Iza Gumińska, Zuzanna Orlik i Weronika Roźniatowska.

Trenowało mi się bardzo dobrze. Dużo ciężkiej pracy jeszcze przed nami – Iza Gumińska zawodniczka U18 – Trenerzy głownie skupiali się nad obroną i komunikacją
Atmosfera na kadrze jest bardzo przyjemna, Trenerom zależy przede wszystkim żebyśmy się bawiły i robiły to wszystko z uśmiechem na twarzy. Uważam, że z dziewczynami złapałyśmy wspólny język i będzie nam się owocnie współpracować
.

Treningi były intensywne i męczące, ale w przyjemny sposób. – mówi Zuzanna Orik debiutująca w Reprezentacji. – Dużo lepiej szło mi pierwszego dnia i byłam bardzo zadowolona ze swojej gry i umiejętności, które pokazałam. Podczas drugiego dnia zrozumiałam że przede mna jeszcze dużo pracy. Z dziewczynami grało mi się naprawdę dobrze. Atmosfera i organizacją zgrupowania była bardzo dobra a szeroki sztab trenerski pozwolił na usłyszenie rad i komplementów na przeróżnych płaszczyznach i w różnych sytuacjach, których jedna osoba nie mogłaby wszystkich dostrzec.

Jako że było to moje pierwsze powołanie na zgrupowanie czułam się bardzo zaszczycona – mówi Nikola Talkowska, – że w końcu po 5 latach ciężkiego trenowania dostałam powołanie, ponieważ zawsze było to moje marzenie. Treningi były bardzo fajne i można było się z nich wiele nauczyć, ze względu na to że drużyny były mieszane u16 i u18. Atmosfera była świetna, bardzo dobrze porozumiewałyiśmy się z dziewczynami z innych drużyn jak i z trenerami.

Trenowało mi się bardzo dobrze treningi były wymagające oraz skuteczne. – stwierdza Weronika Roźniatowska. Na kadrze mogłam wykorzystać swoją nabytą wiedzę i umiejętności z treningów, które mogę dalej rozwijać i kształtować. Atmosfera na kadrze jest przyjazna, trenerom zależy byśmy w grze odnajdywały zabawę, a między zawodniczkami jest ona swobodna.