IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 – Ruda Śląska

5 listopada 2022 r. Venol Atomówki Łódź wzięły udział w IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 organizowanym przez Diablice Ruda Śląska. Rozegrały łącznie 4 mecze z drużynami RC Arka Gdynia oraz Alfa Bydgoszcz. Początkowo miały zmierzyć się także z Amazonkami Lublin, jednak rugbistki wycofały się z rozgrywek ze względów zdrowotnych.

– Dziewczyny zostawiły serce na boisku, dlatego wynik nas nie zadowala. Mimo brzydkiej pogody i braku paru podstawowych zawodniczek, udało nam się zdobyć kilka przyłożeń. Incydent z przebitą oponą w drodze na turniej zestresował nas wszystkich, co widać po wyniku pierwszego meczu (24:12). Mimo to nie poddaliśmy się i z podniesioną głową stanęliśmy do meczu z Arką Gdynia. Zostałyśmy jednak pokonane 19:7. W ponownym starciu z Alfą Bydgoszcz pokazaliśmy ładną grę i zgranie na boisku, tym samym wygrywając 36:19. W ostatnim meczu, mimo dobrej obrony i chęci zwycięstwa, zostałyśmy zdominowane, kończąc z wynikiem 32:5. Ostatecznie Atomówki zajęły II miejsce w II lidze – relacjonuje trener Ernest Hejna.

– Tym razem nie udało nam się awansować do I ligi, jednak teraz wiemy, nad czym musimy jeszcze popracować i co powinnyśmy poprawić. Dzięki naszym sponsorom tj. Venol Motor Oil Poland, Aquarox, Eko-bio, Profilaktyka i Zdrowie, FF Fracht, ortoteam.eu, Fit-Forma, Miasto Łódź, mamy możliwość ciężko pracować przez zimę i w sezonie wiosennym ponownie powalczymy o awans – mówi kapitan seniorek Wiktoria Pietrzak.

Venolki wystąpiły w składzie: Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk, Wiktoria Pietrzak, Julia Tkaczyk, Wiktoria Majewska, Wiktoria Brych, Kinga Dubielak, Wiktoria Czubak, Klaudia Witońska, Zuzanna Orlik, Emilia Gurzawska, Natalia Milczarek, Zbigniew Grądys, Ernest Hejna – trenerzy, Tomasz Witoński – kierownik, Nina Klamka, Weronika Urbańska, Weronika Roźniatowska – wsparcie.

Gratulujemy też drugiej łódzkiej drużynie KS Budowlanym Commercecon Łódź, którym udało się awansować do ekstraligi, po starciu z drużynami Legia II Warszawa, Black Roses Posnania Poznań oraz AZS AWF Warszawa.

Klasyfikacja IV turnieju:
1 Biało-Zielone Ladies Gdańsk 30
2 Legia Warszawa 28
3 Diablice Ruda Śląska 26
4 Bestie Kraków 24
5 Legia II Warszawa 22
6 KS Budowlani Łódź 20
7 Black Roses Posnania Poznań 18
8 AZS AWF Warszawa 16
9 RC Arka Gdynia 14
10 Venol Atomówki Łódź 12
11 Alfa Bydgoszcz 10

Klasyfikacja generalna po IV turnieju:
1 Biało-Zielone Ladies Gdańsk 120
2 Legia Warszawa 112
3 Black Roses Posnania Poznań 94
4 Diablice Ruda Śląska 92
5 Legia II Warszawa 86
6 Bestie Kraków 84
7 KS Budowlani Łódź 74
8 AZS AWF Warszawa 70
9 RC Arka Gdynia 56
10 Venol Atomówki Łódź 52
11 Alfa Bydgoszcz 38
12 Amazonki Budowlani Lublin 18