Łódź Sevens Cup – II miejsce w II Lidze

29 października na Łodziance przy ul. Małachowskiego 5/7 odbył się długo wyczekiwany III turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby7, organizowany przez klub Venol Atomówki Łódź. Pierwszy gwizdek rozpoczynający spotkanie zabrzmiał o godzinie 9 na meczu AZS AWF Warszawa i Amazonki Budowlani Lublin. 

– Jesteśmy zadowolone z całej organizacji turnieju, jest to nasz drugi raz, kiedy podejmujemy się takiego wyzwania i czuję, że idzie nam coraz lepiej – mówi prezes klubu Nela Wójcik. 

Venolki w pierwszym meczu stanęły przeciwko Alfie Bydgoszcz i z dużą przewagą punktów (31:12) zakończyły spotkanie sukcesem. Następny mecz z AZS AWF Warszawa okazał się ciężką walką między dwoma drużynami, a wynik końcowy zdecydowanie nie zadowolił kibiców łódzkiej drużyny. Dziewczyny, mimo starań, przegrały 29:12. W ostatnim meczu Atomówki wyciągnęły wnioski z poprzednich spotkań i pokazały bardzo ładną grę z Amazonkami Budowlani Lublin, wygrywając 36:19.

– Nie udało się nam niestety osiągnąć zamierzonych celów, zostajemy w 2 lidze i o awans będziemy walczyć w Rudzie Śląskiej. Przez najbliższy tydzień będziemy ciężko pracować przede wszystkim nad naszymi indywidualnymi umiejętnościami. Naszym założeniem na ostatni turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby7 jest zająć jak najwyższe miejsce, aby sezon wiosenny rozpocząć na wysokiej pozycji – relacjonuje kapitan Atomówek Wiktoria Pietrzak.

Barwy Atomówek reprezentowały: Julia Tkaczyk, Oliwia Górska, Wiktoria Pietrzak, Rozalia Warszewska, Angelika Kołodziejczyk, Natalia Czapnik, Wiktoria Majewska, Klaudia Witońska, Iza Gumińska, Weronika Urbańska, Zuzia Orlik, Emilia Gurzawska.

Dziękujemy również rodzicom oraz innym zawodniczkom za pomoc w organizacji turnieju.

Turniej zakończył się z wynikami:

Ekstraliga:

I miejsce Biało-zielone Gdańsk

II miejsce Legia Warszawa

III miejsce Rugby Kraków

IV miejsce Black Roses Posnania Poznań

1 liga:

I miejsce Legia Warszawa 2

II miejsce Diablice Ruda Śląska

III miejsce KS Budowlani Commercecon Łódź

IV miejsce Arka Gdynia

2 liga:

I miejsce AZS AWF Warszawa

II miejsce Venol Atomówki Łódź

III miejsce Amazonki Budowlani Lublin

IV miejsce Alfa Bydgoszcz