V miejsce na turnieju w Częstochowie

W niedzielę 23 października 2022 roku odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7. Organizatorem był Rugby Club Częstochowa. W turnieju udział wzięło osiem drużyn, Venol Atomówki Łódź zagrały w grupie B. W pierwszym meczu przegrały z gospodyniami 32:10, choć bardzo długo wynik było otwarty, dopiero w końcówce Częstochowa przełamała obronę łodzianek. W drugim meczu z Błyskawicami Rugby Rzeszów pewnie wygrały 22:5. Trzeci mecz to dreszczowiec Venolki prowadziły z Juvenią Kraków 17:0 jednak w drugiej połowie dziewczyny z Krakowa,  które ostatecznie zajęły I miejsce w turnieju, obudziły się i wygrały 26:17. W meczu półfinałowym z  Budowlanymi Commercecon Łódź pewnie wygrały 29:12. W meczu o V miejsce ponownie zagrały z Rzeszowem, z którym wygrały 10:20 i tym samym zajęły V miejsce w turnieju.
– Mamy bardzo fajną drużynę – mówi Ernest Hejna trener – spokojnie powinnyśmy walczyć o miejsca medalowe, wynik z Juvenią Kraków pokazuje że potrafimy grać w rugby, jednak coś czasami się zacina. Byłyśmy jedyną drużyną, która postawiła się Juvenii. W poprzednim turnieju pewnie zajęłyśmy III miejsce, teraz może to być wynik tego, że kilka zawodniczek dzień wcześniej grało w Turnieju Dzieci i Młodzieży, co mogło spowodować że były zmęczone. Najważniejsze jednak jest to żeby grały jak najwięcej, a sukcesy przyjdą z czasem. Zresztą po wynikach turnieju można powiedzieć że miałyśmy grupę śmierci, bo Juvenia i Częstochowa ostatecznie zajęły dwa pierwsze miejsca, a z grupy do finałów awansowały tylko dwie drużyny.
– Wynik nas nie zadowala – mówi Nina Klamka kapitanka drużyny – zabrakło nam trochę, żeby kolejny raz grać o medale, ale przepracujemy zimę i wrócimy silniejsze. Mamy fajną atmosferę w drużynie co dołączyły do nas koleżanki z Budowlanych SA (Róża Mackiewicz i Martyna Banasiak) i Arki Gdynia (Nikola Talkowska) świetnie się dogadujemy, ale brakuje nam trochę zgrania na boisku. Wiem że trenerzy planują obozy w zimę na których się zgramy i nasza gra będzie lepsza.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie:  Martyna Banasiak, Anna Biesaga, Amelia Chojnacka, Wiktoria Gurzawska, Nina Klamka (kapitanka), Amelia Lerka, Róża Mackiewicz, Nikola Talkowska, Ernest Hejna – trener, Natalia Czapnik – kierownik.

Klasyfikacja w  Turnieju:
1. Juvenia Kraków, 2. Rugby Club Częstochowa, 3. Amazonki Budowlani Lublin, 4. Biało-Zielone Gdańsk, 5. Venol Atomówki Łódź, 6. Błyskawice Rugby Rzeszów, 7. Tygrysice Orkan Sochaczew, 8. Budowlani Commercecon Łódź

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7:
1 Juvenia Kraków  –  38 pkt

2 Biało-Zielone Gdańsk  –  34 pkt

3 Rugby Club Częstochowa  –  28 pkt

4 Amazonki Budowlani Lublin  –  28 pkt

5 Venol Atomówki Łódź  –  28 pkt

6 Budowlani Commercecon Łódź. 20 pkt

7 Błyskawice Rugby Rzeszów  –  18 pkt

8 Tygrysice Orkan Sochaczew  –  8 pkt