Mała Liga Rugby Tag – Pierwszy Turniej

18 października w Hali „Społem” odbyła się pierwsza kolejka Małej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na kategorie: klasy 7/8, klasy 5/6 i klasy 4.
– Jeszcze nie tak dawno sama grałam w lidze, a dziś jestem w roli sędziego – mówi Julia Tkaczyk z Venol Atomówek Łódź. – fajnie spotkać nauczycieli, którzy dalej przekazują młodym ludziom wartości jaki niesie ze sobą sport.


– To już 13 lat jak organizujemy ligę – mówi trener Ernest Hejna – zresztą sam zaczynałem przygodę z rugby wtedy w gimnazjalnej lidze rugby tag, którą organizował wtedy Zbigniew Grądys. Patrząc na dzisiejsze rozgrywki widać, że dzieci dużo lepiej grają co jest zasługą nauczycieli, którzy więcej pracują z młodzieżą. Turniej traktujemy jako wyszukiwanie talentów do naszej drużyny i jak widać udaje się nam to. Dlatego zapraszamy zwłaszcza dziewczyny na treningi, bo Polki to Mistrzynie Europy, a w naszej drużynie jest coraz więcej reprezentantek kraju w kategoriach U16 i U18.
– Ligę możemy rozgrywać dzięki wsparciu Mikrogranty Łódzkie oraz wsparciu Klubu Sportowego „Społem”, który użycza nam obiektów – mówi Nela Wójcik Prezeska klubu.

W klasach 7/8 na pierwszym miejscu jest drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 51 prowadzonej przez Szymona Walczaka kolejne miejsca zajmują: Szkoła Podstawowa nr 54 – Karolina Płomińska, Szkoła Podstawowa nr 141 – Ewa Sosler, Szkoła Podstawowa nr 54 – Jerzy Kowalczyk.
W klasach 5/6 pierwsze miejsce Szkoła Podstawowa nr 51 – Michał Walczak, na drugim Szkoła Podstawowa Salezjanie – Marek Cygan, Szkoła Podstawowa nr 141 – Małgorzata Walczak i debiutant Szkoła Podstawowa nr 109 – Ewelina Durys
W kategorii klas 4 zagrały: Szkoła Podstawowa nr 162 – Damian Bieniak i SP 141 – Ewa Sosler.
Drugi finałowy turniej rozegrany zostanie 22 listopada.

Skrót z Małej Ligi Rugby TagTurniej odbywa się dzięki wsparciu Miejskiego Programu Mikrograntów 2022 Łódź realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany z budżetu Miasta Łodzi oraz przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.