Turniej w Warszawie 8 października 2022r

W ostatnim czasie Venolki bardzo ciężko pracują i w najbliższą sobotę 8 października powalczą w II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7, który odbędzie się w Warszawie, o awans do pierwszej ligi. Jak przekonuje trener Ernest Hejna, zawodniczki są już gotowe.

– Ostatnie treningi są wymagające, lecz dziewczyny dają z siebie wszystko. Naszym celem jest awans do pierwszej ligi. Mam nadzieję, że stolica okaże się dla nas sprzyjająca i wrócimy z niej z dobrymi wieściami! – zapewnia trener Ernest Hejna

– Dla niektórych z nas ostatnie tygodnie to maraton turniejowy. W poprzednim tygodniu część z nas grała w Pucharze Polski Kobiet U16. Co weekend musimy być w świetnej formie, żeby zagrać jak najlepiej. Na tym turnieju zmierzymy się z Amazonkami Budowlani Lublin, RC Arką Gdynia oraz Alfą Bydgoszcz.  Wszystkich fanów kobiecego rugby zapraszamy do kibicowania, pierwszy mecz już o godzinie 9:00, trzymajcie kciuki! – mówi kapitan seniorek Wiktoria Pietrzak.

Venol Atomówki Łódź aktualnie zajmują VIII miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Kolejny turniej 29 października odbędzie się w Łodzi na boiskach MOSiR przy Małachowskiego 7, będzie organizowany przez Venolki.

Trener do dyspozycji ma,  aż siedemnaście zawodniczek z których wybierze dwanaście do turnieju. Do dyspozycji trenra są: Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk, Rozalia Warszewska, Oliwia Górska, Julia Tkaczyk, Wiktoria Pietrzak, Weronika Roźniatowska, Klaudia Witońska, Iza Gumińska, Natalia Milczarek, Małgorzata Tarasiewicz, Wiktoria Czubak, Kinga Dubielak, Weronika Urbańska, Zuzia Orlik, Wiktoria Majewska, Wiktoria Brych, Ernest Hejna – trener.

Drużyna Venol Atomówek Łódź może się rozwijać dzięki wsparciu: Venol Motor Oil Poland, Eko-bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, ortoteam.eu, miasto Łódź, siłownia Fit Forma, FF Fracht.