I Turniej MP U16 w Lublinie

W najbliższą sobotę 1 października sezon jesienny Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w kategorii wiekowej U16 rozpocznie się w Lublinie.

Organizatorem turnieju jest drużyna Budowlani Lublin. Venol Atomówki Łódź, jak co roku, zawalczą o mistrzostwo.

W poprzednim sezonie łódzka drużyna U16 zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Mistrzostw Polski. Jak twierdzi kapitan drużyny – Nina Klamka – tym razem dziewczyny chcą stanąć na podium.

– Od sierpnia ciężko pracowałyśmy, żeby przygotować się na ten moment. Cieszymy się, że w szeregach naszej drużyny znajdą się dziewczyny, które po raz pierwszy zagrają w barwach naszego klubu. Czujemy się gotowe i będziemy walczyć o pierwsze miejsce – zapewnia Nina Klamka, kapitan drużyny U16.   

Venolki zagrają w składzie: Martyna Banasiak, Anna Biesaga, Amelia Chojnacka, Zofia Feliksiak, Wiktoria Gurzawska, Nina Klamka, Amelia Lerka, Róża Mackiewicz, Nikola Talkowska, Ernest Hejna – trener, Tomek Witoński – kierownik.

Nasz wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów: Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, Ortoteam.eu, Miasto Łódź, Fit Forma, FF Fracht, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rządowy Program KLUB.

SKŁAD NA TURNIEJ
Rozpiska