Nowy sezon, nowy skład i nowe wyzwania!

W najbliższą sobotę 24 września rozpoczną się rozgrywki Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Pierwszy turniej rozegrany zostanie w Gdyni na stadionie przy ulicy Kazimierza Górskiego 10, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 9:00. Na tym turnieju nie zabraknie drużyny Venol Atomówek Łódź, które nowym składem wchodzą w ten sezon.

– Po zakończeniu zeszłego sezonu, nasze młodsze koleżanki, które wcześniej grały w sekcji U16, zasilą szeregi drużyny seniorskiej. Cieszymy się, że dalej chcą kontynuować przygodę z rugby i dalej reprezentować barwy naszej drużyny. – mówi kapitan drużyny Venol Atomówek Łódź, Wiktoria Pietrzak

W zeszłym sezonie łódzka drużyna zajęła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu Mistrzostw Polski. Jak przekonuje trener drużyny Ernest Hejna, dziewczyny chcą powalczyć o więcej.

Nasze cele z zeszłego sezonu zostały spełnione. Chcąc się rozwijać, musimy stawiać sobie poprzeczkę coraz to wyżej. Każda z dziewczyn wie ile to kosztuje. Cały czas pracujemy nad rozwojem i liczymy, że wyniki to odzwierciedlą. – mówi Ernest Hejna

Łodzianki zaczną Mistrzostwa w I lidze gdzie zmierza się z drużynami: Legia Warszawa II, KS Budowlani Łódź oraz Diablicami Ruda Śląska. Po meczach fazy grupowej zostanie im do rozegrania mecz finałowy. Z kim stoczą ten pojedynek okaże się już w sobotę. Trzymajcie kciuki.

W pierwszym turnieju barwy drużyny Atomówek reprezentować będą: Weronika Urbańska, Natalia Czapnik, Rozalia Warszewska, Julia Tkaczyk, Wiktoria Pietrzak, Oliwia Górska, Wiktoria Majewska, Angelika Kołodziejczyk, Małgorzata Tarasiewicz, Klaudia Witońska, Natalia Milczarek, Wiktoria Brych, Wiktoria Czubak, Ernest Hejna – trener drużyny.

Drużyna Venol Atomówek Łódź nie mogłaby się jednak rozwijać bez wsparcia swoich sponsorów: Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, ortoteam.eu, Miasto Łódź, siłownią Fit Forma oraz firmie FF Fracht.