Finałowy Turniej Mistrzostw Polski

W sobotę 28 kwietnia zakończyły się rozgrywki Kobiet w Rugby7.
Turniej w Gdańsku był ósmym ostatnim, turniejem z cyklu. Po raz 12 po mistrzostwo sięgnęły Biało-Zielone Gdańsk.
Venol Atomówki Łódź w turnieju zajęły IV miejsce  w I Lidze, czym w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Polski zapewniły sobie VII lokatę. W poprzednim sezonie były VIII.


– To był ciężki sezon – mówi Ernest Hejna trener – rozpoczęliśmy raczej słabo, bo na pierwszym turniej we wrześniu byliśmy najsłabszą drużyną, jednak w miarę sezonu drużyna rozkręcała się i nabierała doświadczenia. Udało się nawet dwa razy awansować do Ekstraligi, gdzie dziewczyny mogły pograć z najlepszymi w Polsce. Jestem zadowolony z postawy zawodniczek, zwłaszcza że gramy bardzo młodym składem gdzie średnia wieku oscyluje w granicach 18/19 lat.

– Dziewczyny są świetne – mówi kierownik i trener Zbigniew Grądys – co roku zajmujemy wyższe miejsce i rozwijamy się. Jednak jest to co raz trudniejsze, bo drużyny z pierwszej trójki są starsze, ale też budżety klubowe są wyższe. Nasze dziewczyny dopłacają do grania, co jest wyjątkiem w tej lidze. Mamy serce do gry i tego sportu, teraz czas żeby to było coś więcej niż pasja. Dlatego chciałbym bardzo podziękować firmie Venol Motor Oil Poland za wspieranie nas, a także innym sponsorom: FFrach sp. Z o.o., Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, FAE, Fit Forma, Ofto team, a także Miastu Łódź.
Bez wsparcia nasze granie nie było by możliwe, nie mówiąc już o osiąganiu wyników sportowych.
Warto nadmienić, że nasze zawodniczki to same Łodzianki i trzy dziewczyny ze Zgierza, one na co dzień trenują razem i to też jest wyróżnik Venolek, my nie musimy ściągać zawodniczek z całej Polski i zagranicy.

– Mamy bardzo fajną zgraną drużynę – mówi Wiktoria Pietrzak – gramy ze sobą już kilka lat, (Wiktoria ma 19 lat) od kategorii U16, oczywiście pojawiło się kilka nowych dziewczyn, które bardzo dobrze wkomponowuje się w drużynę. W przyszłym sezonie dojdą kolejne zawodniczki z sekcji młodzieżowej i będzie to dla nich super doświadczenie. Szkoda tylko że część dziewczyn rezygnuje z trenowania, bo musza wybrać pracę, albo sport. W przyszłym sezonie planujemy znów grać lepiej i godnie reprezentować Łódź i  naszych sponsorów.


Venolki reprezentowały:
Kołodziejczyk Angelika, Majewska Jagoda, Pietrzak Wiktoria, Gumińska Iza, Olczyk Amelia, Kruszyńska Wiktoria, Tkaczyk Julia, Milczarek Natalia, Rowińska Lena, Majewska Wiktoria, Tarasiewicz Gosia, Czapnik Natalia, Brycha Wiktoria, Górska Oliwia, Warszewska Rozalia, Weronika Urbańska. Trenerzy: Ernest Hejna, Zbigniew Grądys.

KLASYFIKACJA MISTRZOST POLSKI KOBIET RUGBY7


 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 240 pkt

 2. Legia Warszawa 222 pkt.

 3. Black Roses Posnania Poznań 210 pkt.

 4. Diablice Ruda Śląska 160 pkt.

 5. AZS AWF Warszawa 158 pkt.

 6. Legia Warszawa II 146 pkt.

 7. Venol Atomówki Łódź 142 pkt.

 8. KS Budowlani Commercecon Łódź 138 pkt.

 9. Biało-Zielone Gdańsk II 128 pkt.

 10. Alfa Bydgoszcz 92 pkt.

 11. KS Rugby Gietrzwałd 30 pkt.

 12. Amazonki Budowlani Lublin 10 pkt.