Emocjonujący turniej w Łodzi z III miejscem Venol Atomówek Łódź!

VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 drużyna Venol Atomówek Łódź rozegrała w rodzinnym mieście na ul. Górniczej 5. Do turnieju zostały zgłoszone dwa składy, jednak w rozgrywkach wzięła udział tylko jedna. Drugi skład został zmuszony do rezygnacji ze względu na wycofanie się z rozgrywek drugiego składu mistrzyń Polski, drużyny Biało Zielone Ladies Gdańsk. Zawodniczki dowiedziały się o tym na dwa dni przed startem.

„Jest nam przykro, że nie mogłyśmy wziąć udziału w tym turnieju. Zebrałyśmy naprawdę dobry skład i chciałyśmy się pokazać. Najfajniejszym aspektem miał być fakt zagrania w Łodzi. Niestety nie dałyśmy rady dojść do porozumienia z komisarzem rozgrywek i po prostu zostałyśmy postawione przed faktem dokonanym. Mimo to wszystkie razem wspierałyśmy nasze koleżanki na tym turnieju.” – mówi kapitan drugiego składu Alicja Stefanowicz.

Z kibicami

Następstwem wycofania drużyny z Gdańska było połączenie drużyn do jednej ligi. Przez co w turnieju mogliśmy zobaczyć tylko Ekstraligę i 1 Ligę.

Venolki zagrały w I lidze rozgrywając 4 mecze z drużynami: KS Budowlani Łódź, Alfa Bydgoszcz, Legia Warszawa II oraz AZS AWF Warszawa.

Pierwszy mecz rozegrały z drugą łódzką drużyną, w którym pomimo zaciętej walki przegrały różnicą 2 punktów. Nasze waleczne dziewczyny nie poddały się po pierwszym meczu, lecz starały się dać z siebie jeszcze więcej. Co w następstwie dało wygraną z drużyną Alfy Bydgoszcz. Podczas rozgrzewki przed kolejnym meczem dostały informacje o wycofaniu się z rywalizacji drużyny Legii Warszawa II z powodu zaistniałych kontuzji. W ten sposób Atomówki dostały walkower. Do ostatniego meczu wyszły z drużyną AZS AWF Warszawa. Nie była to jednak łatwa walka. Drużyna ze stolicy okazała się lepsza i wygrała ten mecz. Ostatecznie Venol Atomówki Łódź zajęły III miejsce w I lidze.

„Jestem dumna z mojej drużyny, która pomimo mojej kontuzji w pierwszym meczu starała się stawiać czoła każdej z drużyn. Wszyscy wiedzieliśmy o jaką stawkę gramy, co powodowało, że każde starcie wymagało od nas dużo skupienia i uważania na najmniejsze błędy. Niestety, nikt z nas nie jest idealny i te się zdarzyły, a przeciwnicy umieli je wykorzystać. Wiemy co musimy poprawić i na pewno dołożymy starań by na finałowym turnieju te błędy się nie powtórzyły.” – mówi kapitan Venol Atomówek Łódź, Wiktoria Pietrzak.

„Pierwszą myślą mówiąc o tym turnieju jest smutek ze względu na nasze koleżanki, które zamiast dziś zagrać w turnieju mogły tylko patrzeć na rywalizacje z trybun. Z drugiej strony cieszymy się, że mimo wszystko i nasze koleżanki, i kibice tak licznie przybyli nas wspierać, za co im serdecznie dziękujemy. A jeśli chodzi o naszą grę, wiem, że każda z dziewczyn chciała dać z siebie wszystko, tym bardziej że grałyśmy w rodzinnym mieście. Teraz musimy jeszcze ciężej pracować i przełamać kolejne bariery w naszych głowach by być jeszcze lepsze. Wiadomo, że w sporcie potrzebne są i wygrane, i przegrane. Najważniejsze teraz będzie jaką lekcje z tego wyciągniemy.” – mówi vice kapitan drużyny, Małgorzata Tarasiewicz.

Wyniki meczów:

17:19 dla KS Budowlani Łódź,

19:17 dla Venol Atomówek Łódź w meczu przeciwko drużynie Alfa Bydgoszcz,

25:0 dla Venol Atomówek Łódź w meczu przeciwko drużynie Legia Warszawa II,

40:0 dla AZS AWF Warszawa.

Venol Atomówki Łódź powinny wystąpić w składzie:
Tkaczyk Julia; Kołodziejczyk Angelika; Pietrzak Wiktoria; Gumińska Iza; Olczyk Amelia; Majewska Wiktoria; Majewska Jagoda; Tarasiewicz Gosia; Milczarek Natalia; Czapnik Natalia; Kruszyńska Wiktoria; Warszewska Rozalia; Górska Oliwia; Brycha Wiktoria; Weronika Urbańska; Stefanowicz Alicja; Raczyńska Iza; Dubielak Kinga; Piętka Kamila. Trenerzy: Ernest Hejna, Zbigniew Grądys