VI Turniej w Rudzie Śląskiej

W sobotę 23 kwietnia w Rudzie Śląskiej odbył się kolejny, już VI turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Była to druga możliwość Venol Atomówek Łódź do walki w ekstralidze. W meczach fazy grupowej spotkały się z drużynami Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Legia Warszawa oraz Black Roses Posnania Poznań. Pomimo dużego zaangażowania dziewczyn, niestety przegrały wszystkie mecze. Nie zmienia to faktu, że do każdego meczu wychodziły z podniesioną głową i walczyły jak równy z równym.

Jestem dumny z moich zawodniczek. Choć są jedną z młodszych drużyn, są w stanie walczyć z najlepszymi drużynami w Polsce, w których grają zazwyczaj dużo starsze zawodniczki. Od kilku turniejów bardzo pozytywnie mnie zaskakują. Bardzo się cieszę, że każda z dziewczyn może wyjść na boisko i zdobywać kolejne doświadczenia, szczególnie te na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że dzisiejsze wyniki pomimo przegranych, dadzą im motywację do dalszej pracy. Uważam, że taktycznie zagrały bardzo dobrze, co pokazuje, że w niedługiej przyszłości mogą sobie wypracować stabilną pozycję w elicie kobiecego rugby.” – mówi trener Ernest Hejna.

„Gra w ekstralidze dała mi możliwość nabrania nowego  doświadczenia. Granie z dziewczynami na wyższym poziomie pokazała mi co powinnam poprawić w swojej grze. Wiemy, że drużyny z ekstraligi są na innym poziomie gry niż my, ale staramy się nie dawać za wygraną. Chyba nikt nie lubi przegrywać i raczej nie będziemy z tego powodu skakać z radości. Jako drużyna znów sobie coś udowodniłyśmy i wspięłyśmy się na szczyt umiejętności. Wiadomo, są pewne rzeczy do poprawy, ale z turnieju na turniej jest ich zdecydowanie mniej.“ – mówi zawodniczka sekcji seniorskiej, Izabela Gumińska. 

W meczu finałowym łodzianki ponownie spotkały się z poznańskimi różami. Mecz był bardzo zacięty. Obie drużyny chciały zdobyć brązowy medal tego turnieju, ale też zostać w ekstralidze. Pomimo starań i zdobycia przyłożenia, Venol Atomówki Łódź przegrały zajmując IV lokatę na turnieju w Rudzie Śląskiej. 

„Zagrałyśmy drugi raz w ekstralidze i uważam że pomimo niezadowalających nas wyników, pokazałyśmy że zasługujemy na miejsce w ekstralidze i nie dostałyśmy się tam z przypadku. Na następnym turnieju będziemy się starać o kolejny awans. Bardzo dziękujemy naszym młodszym koleżanką i wszystkim kibicom za doping i wsparcie na turnieju. Myślę, że takich kibiców może nam pozazdrościć całą Polska!” – mówi kapitan drużyny seniorskiej Wiktoria Pietrzak. 

Nie możemy nie wspomnieć o wyjątkowym wsparciu sekcji U-16. Młodsze Atomówki nie tylko oglądały zmagania boiskowe wszystkich drużyn, ale też dzielnie wspierały starsze koleżanki.

„Miałyśmy możliwość uczestniczyć w seniorskim turnieju z naszymi starszymi koleżankami z drużyny. Dziewczyny na ostatnim turnieju wywalczyły sobie możliwość gry w ekstralidze. Uważam, że ich umiejętności nie odstają od drużyn, które mają dłuższy staż w ekstralidze. Myślę, że dla zawodniczek U-16, które już za kilka miesięcy przechodzą do seniorek było to przydatnym doświadczeniem. Możliwość przybycia na dzisiejszy turniej nie jest dla nas tylko informacja jak grają starsze drużyny, ale liczę, że będzie też dla nas pomysłem na grę i motywacja do dalszej pracy.” – mówi Natalia Służewska, II kapitan sekcji U-16

Wyniki fazy grupowej:

57:0 dla Biało-Zielonych Ladies Gdańsk 

48:0 dla Legii Warszawa

47:5 dla Black Roses Posnania Poznań 

Wynik meczu finałowego:

39:5 dla Black Roses Posnania Poznań 

Atomówki wystąpiły w składzie:

Wiktoria Pietrzak (C), Julia Tkaczyk, Oliwia Górska, Małgorzata Tarasiewicz, Izabela Gumińska, Amelia Olczyk, Wiktoria Brych, Wiktoria Kruszyńska, Natalia Milczarek, Weronika Urbańska, Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk, Jagoda Majewska, Wiktoria Majewska.