Sekcja U16 III miejscu!!!

Po turnieju w Rudzie Śląskiej cała drużyna udała się do Rzeszowa gdzie w niedzielę 24 kwietnia, odbył się pierwszy po przerwie świątecznej, a III turniej całego cyklu Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby 7. Był to sprawdzian dla młodych adeptek rugby po przepracowanej zimie. W pierwszych dwóch starciach zawodniczki wyglądały na zagubione, co przełożyło się na wyniki spotkań. Przegrały z KS Budowlanymi Łódź 5:31 i z RC Częstochowa 10:12. Trzeci mecz z drużyną Błyskawic z Rzeszowa okazał się przełomowy. Na tym meczu mogliśmy dostrzec powrót Atomówek do ich stylu gry, który nie tylko okazał się efektowny, ale również efektywny. W tym spotkaniu łodzianki wygrały z gospodyniami 33:5. Rugbistki na ostatnim meczu pokazały największego pazura. Była to zacięta walka z drużyną Amazonek Lublin. Venolki pomimo determinacji i dobrej gry przeciwnika, wykazały się waleczna obroną i jeszcze lepszą ofensywą. W tym meczu wygrały 31:0. W całym turnieju ważna rolę odegrał bilans przyłożeń, który zadecydował o zajęciu przez łodzianki ostatniego miejsca podium.

„W niedziele zagrałyśmy mecze przeciwko każdej drużynie, niestety dwa z nich przegrałyśmy. Zabrakło nam trochę szczęścia, a wcześniej odwołany turniej w Częstochowie, też nie przyczynił się do tego pozytywnie. Natomiast mecze z drużyna z Rzeszowa i Lublina wygrałyśmy co dało nam 3 miejsce. Choć popełniłyśmy kilka błędów, jesteśmy zadowolone z tego, co udało się nam osiągnąć. Myślę że dałyśmy z siebie wszystko, ale jeszcze więcej pokażemy na następnym turnieju. Czeka nas ciężka praca na treningach, żeby poprawić niektóre elementy gry. Mamy nadzieję, że praca na treningach przyczyni się do jeszcze lepszych wyników.” – mówi Emilia Gurzawska, kapitan drużyny U-16.

„Na turnieju w Rzeszowie grało mi się bardzo dobrze. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, zawody uważam za udane. Czekałam na te rozgrywki, ponieważ miałyśmy przerwę zimową i byłam głodna gry. Mecze sprawiały mi przyjemność i jestem zadowolona z faktu że zrobiłam parę ładnych szarż i dobrze pokazałam się na boisku. Z każdą minutą grą całej drużyny nabierała finezji. Liczę, że będzie tak dalej.” – mówi Klaudia Witońska, zawodniczka drużyny U-16.