Przed Turniejem w Rzeszowie

To będzie pracowity weekend dla drużyny Venol Atomówek Łódź!

Już w najbliższy piątek 22 kwietnia zawodniczki Venol Atomówki Łódź wyruszą w weekendową podróż. Obie sekcje: seniorska i U-16, wyjadą z Łodzi by walczyć w Mistrzostwach Polski Kobiet w Rugby7.

Rozpoczną seniorki w sobotę 23 kwietnia w Rudzie Śląskiej, gdzie zmierzą się w ekstralidze z drużynami: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Legia Warszawa oraz Black Roses Posnania. Tego dnia młodsze koleżanki nie tylko będzie mogły obejrzeć widowisko na najwyższym poziomie, ale też wspierać swoje starsze koleżanki.

Po zakończeniu sobotniego turnieju cała ekipa Venolek pojedzie do Robczyc, skąd w niedzielę 24 kwietnia ruszą do Rzeszowa na Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w Rugby7. W tym dniu role ulegną zmianie. To młodsze Venolki będą walczyć. W tym turnieju wystąpi 6 drużyn z całej Polski.

23 kwietnia będziemy razem z seniorkami na turnieju w Rudzie Śląskiej, w którym zagrają nie tylko starsze, ale też bardziej doświadczone zawodniczki. Nie dość, że będziemy mogły wspierać starsze koleżanki, to dodatkowo będzie to dla nas szansa na obejrzeniu ciekawych starć między najlepszymi drużynami z Polski. Jeżeli chodzi o niedzielny turniej, w którym weźmiemy udział, liczę, że pokażemy się z najlepszej strony. Włożyłyśmy wiele starań i ciężkiej pracy w przygotowania do sezonu. Pomimo, że turniej w Częstochowie, który miał być dla nas rozpoczęciem tej część sezonu nie odbył się, nie poddałyśmy się i dalej ciężko pracowałyśmy na kolejny turniej, który zagramy w niedzielę. Liczymy, że nowe koleżanki, które przyszły do naszej drużyny nabiorą doświadczenia i będą pracować ciężko, aż do ostatniego gwizdka wraz z całą drużyną.mówi Emilia Gurzawska, kapitan sekcji U-16.

W całym wyjeździe weźmie udział aż 28 Atomówek, 3 trenerów i kierownik! Przejadą razem ponad 800 km!

„Ten wyjazd nie mógłby się odbyć bez wsparcie naszych sponsorów, którym bardzo dziękujemy za wsparcie. Możecie być pewni, że damy z siebie wszystko!” – mówi Wiktoria Majewska, zawodniczka drużyny seniorskiej, a zarazem sekretarz klubu.

Atomówki wspierają: Venol Motor Oil Poland, Aquarox, FF FRACHT, Profilaktyka i Zdrowie, FAE – Flexservice Air Energy, ortoteam.eu, Miasto Łódź, Fit Forma.

Atomówki zagrają w skałdzie:
Orlik Zuzia, Gurzawska Wiktoria, Witońska Klaudia, Klamka Nina, Gurzawska Emilia, Chojnacka Amelia, Czubak Wiktoria, Roźniatowska Weronika, Feliksiak Zosia, Służewska Natalia, Stelmaszczyk Laura, Biesaga Anna, Rynkiewicz Klaudia, Lerka Amelia.
Sztab: Ernest Hejna, Zbigniew Grądys, Szymon Walczak – trenerzy; Tomasz Witoński – kierownik

tekst: Małgorzata Tarasiewicz