AWANS DO EKSTRALIGI – 08.04.2022

W minioną sobotę 9 kwietnie w Lublinie został rozegrany V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Był to pierwszy turniej po przerwie zimowej, w którym zawodniczki Venol Atomówek Łódź mogły sprawdzić swoją formę po zimowych przygotowaniach.
Faza grupowa zakończyła się przegranymi Atomówek z niewielkimi różnicami punktowymi.
– Uważam, że jako drużyna zagrałyśmy niesamowity turniej. Podczas przerwy zimowej doszło do naszej drużyny kilka nowych dziewczyn, dzięki którym możemy się cieszyć pełną ławką rezerwowych.  Pomimo ich krótkiego stażu i debiutu w Mistrzostwach, zdołały zaskoczyć pozytywnie trenerów jak i zawodniczki. Mecz z Biało-Zielonymi II był rozegrany bardzo taktycznie i spełniłyśmy cele postawione przez trenerów. Osobiście myślę, że był to bardzo dobry mecz. Kolejny mecz był małym wypadkiem przy pracy. Przeciwniczki okazały się nieco lepsze co pokazuje wynik meczu. Jednak trochę nam tym razem zabrakło, by zagrać w finale naszej ligi  – mówi kapitan drużyny Wiktoria Pietrzak.

Dziewczyny nie miały wiele odpoczynku by dzielnie stawiać się w meczu finałowym, który stanowił albo o awansie do Ekstraligi w przypadku wygranej, albo spadku do II ligi w przypadku przegranej. Był to zacięty mecz, w którym Atomówki nie dały się drugiej łódzkiej drużynie Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź wygrywając z nimi 10:5. Ta wygrana dała Atomówkom możliwość zagrania na następnym turnieju w Ekstralidze z najlepszymi drużynami z Polski.

– Jesteśmy bardzo zadowolone z naszej dzisiejszej gry. Dałyśmy z siebie wszystko i zostawiłyśmy kawał serca i ciężkiej pracy na boisku. Pokazałyśmy na co nas stać i ile pracy włożyłyśmy w przygotowania by osiągnąć ten sukces. – mówi Julia Tkaczyk drugi kapitan drużyny.

– Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wystartować w dzisiejszym turnieju oraz zobaczyć jak ten sport wygląda naprawdę. Dziewczyny są bardzo pomocne i dawały mi cenne wskazówki, przez co świetnie się bawiłam. Pogoda nas nie rozpieszczała, pomimo tego będę długo i miło wspominać ten dzień. Teraz zostaje nam tylko trenować i wygrywać kolejne mecze – mówi debiutantka Natalia Czapnik

Było trochę stresu, szczególnie między meczami, jednak wychodząc na boisko od razu znikał. Miałam trochę zagubienia, bo nie wiedziałam jeszcze do końca, gdzie co i jak, ale drużyna i trener bardzo mi pomagali w ogarnięciu tego bałaganu. Bardzo mi się podobało i mam mały niedosyt pomimo wielu minut spędzonych na boisku, ale to pewnie dlatego, że bardzo mi się to spodobało – stwierdza Wiktoria Brych nowa zawodniczka.

Wyniki meczów fazy grupowej:
0:38  dla Biało-Zielonych Ladies Gdańsk II,
10:17 dla Legii Warszawa II,
0:20 dla KS Budowlani Łódź
Mecz finałowy:
12:5 z KS Budowlanymi Łódź

Venol Atomówki Łódź wystąpiły w składzie: Wiktoria Pietrzak, Julia Tkaczyk, Angelika Kołodziejczyk, Małgorzata Tarasiewicz, Natalia Czapnik, Rozalia Warszewska, Iza Gumińska, Wiktoria Majewska, Amelia Olczyk, Oliwia Górska, Wiktoria Brych, Natalia Milczarek, Weronika Urbańska, Nina Klamka. Trenerzy: Ernest Hejna i Zbigniew Grądys.

Dziękujemy również za wsparcie naszym sponsorom bez którym ten sukces by się nie udał:
Venol Motor Oil Poland, Aquarox, FF FRACHT,  Profilaktyka i Zdrowie, FAE – Flexservice Air Energy, ortoteam.eu, Miasto Łódź, Fit Forma.