Obóz w Ferie 2022

Zakończyłyśmy 8 dniowy obóz sportowy w Myślenicach, w którym udział wzięły 23 zawodniczki z sekcji seniorskiej i U16. Teraz szykujemy się do wyjścia na boisko. Liczymy, że będziemy mogły korzystać z boisk MOSiR przy ul. Małachowskiego tak jak w poprzednim sezonie.

– Obóz przepracowałyśmy naprawdę solidnie – mówi Wiktoria Pietrzak kapitan seniorek – trenowałyśmy trzy razy dziennie, a dodatkowo codziennie wieczorem analizowałyśmy nasze treningi.

– Treningi nie były bardzo męczące, ale z to intensywne – mówi Emilka Gurzawska kapitan drużyny U16 – to znaczy długie (uśmiech na twarzy), czasami spędzałyśmy nawet 2 godziny na hali, żeby wszystko dobrze wykonać. Mogłyśmy podpatrywać starsze koleżanki z seniorek i uczyć się od nich, co dało nam naprawdę dużo. W ramach regeneracji odwiedziłyśmy Termy Bania oraz byłyśmy w Zakopanem co pozwoliło się nam zregenerować i dobrze bawić.

– To chyba najlepiej przepracowany obóz na jakim byłem z drużyną – mówi trener Zbigniew Grądys – dziewczyny podeszły bardzo profesjonalnie do treningów. Wynikało to pewnie z połącznia młodości z doświadczonymi zawodniczkami. Trochę się tego obawialiśmy, że jedziemy w dwie sekcje, ale wyszło świetnie. To zasługa zawodniczek, które wiedzą jaki mają wspólny cel. Sekcja U16 walczy o medale i chcemy obronić brąz z poprzedniego roku, natomiast seniorki pukają do Ekstraligi i chcą w końcu tam zagościć, ale jeszcze sporo pracy przed nami.

Teraz największym wyzwaniem jest wzmocnienie organizacyjne. Dalej sponsorem tytularnym jest Venol Motor Oil Poland, dzięki któremu mamy duże wsparcie finansowe, czekamy na informację o dotacjach z Urzędu Miasta Łodzi, dzięki którym możemy szkolić młodzież.

Zostały z nami firmy: Profilaktyka i Zdrowie, Aquarox, FAE – Flexservice Air Energy, FF Fracht a dzięki siłowniom Fit Forma mogłyśmy trenować na siłowni. Liczymy że dołączą do nas kolejne firmy, które wesprą nas finansowo tak abyśmy mogły iść w stronę profesjonalizmu, a mamy coraz więcej do zaoferowania jako drużyna.