Pierwszy turniej w Ekstarlidze

23 października 2021r Venol Atomówki Łódź zagrały na turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 w Warszawie. Zmierzyły się z drużynami, które mają największe doświadczenie w Ekstralidze, gdyż grają tam najdłużej. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie i ogrom nowych umiejętności, które mogły przećwiczyć na dużo lepszych drużynach.  

Mimo porażek uważam, że stanęłyśmy na wysokości zadania i walczyłyśmy do samego końca. Każda z nas zostawiła całe serce na boisku, a to wystarczyło do tego, aby pokazać że mamy charakter, który jest potrzebny w ekstralidze – mówi Wiktoria Pietrzak kapitan drużyny.

Dziewczyny w ostatnim meczu z Posnanią Poznań zagrały o 3 miejsce Ekstraligi, przegrały tylko 25:0. 9


Był to nasz największy sukces w seniorkach i można śmiało powiedzieć że w ciągu jednej rundy 4 turniejów sięgnęliśmy „z piekła do nieba” – mówi Ernest Hejna, trener seniorek – Dotarcie z II ligi aż do Ekstraligi to naprawdę bardzo ładny postęp, myślę że dziewczyny, które grają w tej sekcji od 2/3 lat zasługują na to, aby mierzyć się z najlepszymi. Chciałbym również podziękować naszym sponsorom, bo to oni mają bardzo duży wkład w rozwój dziewczyn.

Dziękujemy Venol Motor Oil Polska, Urząd Miasta Łodzi, Aquarox, Flexservice, Profilaktyka i Zdrowie, Nordhorn oraz FF Fracht.  

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Wiktoria Pietrzak, Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Wiktoria Majewska, Małgorzata Tarasiewicz, Oliwia Górska, Rozalia Warszewska, Lena Rowińska, Amelia Olczyk, Kinga Dubielak, Jagoda Majewska wraz z pomocą trenerów: Ernest Hejna i Zbigniew Grądys