Awans do Ekstraligi w Gdańsku

9 października Venol Atomówki Łódź na turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 w Gdańsku awansowały z I Ligi do Ekstraligi. To wielki sukces tej młodej drużyny, która składa się z w większości dziewczyn, które nie mają jeszcze osiemnastu lat
– Mamy taki system rozgrywek, że co turniej wymieniają się dwie drużyny z lig – mówi Zbigniew Grądys trener – najsłabsza drużyna EL spada do I Ligi, a najlepsza I Ligi awansuje. Dlatego po wygranej z Diablicami Ruda Śląska 12:5 w kolejnym turnieju zagramy ligę wyżej. To realizacja naszych planów, gdy zaczynaliśmy z tymi dziewczynami 4 lata temu od sekcji U16.
– Z turnieju na turniej dziewczyny grają coraz lepiej – mówi Ernest Hejna pierwszy trener drużyny – kolejny raz w Gdańsku dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i chęci gry. Dwa lata temu też w Gdańsku awansowaliśmy z II Ligi do I ligi, teraz do Ekstraligi, to pokazuje jak zdolne są to zawodniczki.

Kolejny turniej Venol Atomówki zagrają 24 października w Warszawie, a już w najbliższą niedzielę 17 października sekcja U16 rozegra turniej w Łodzi.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie:
Angelika Kołodziejczyk (17 lat), Iza Gumińska (16), Jagoda Majewska (16), Małgorzata Tarasiewicz (23), Wiktoria Pietrzak (18), Julia Tkaczyk (18), Kinga Dubielak (16), Wiktoria Majewska (20), Paulina Wróbel (17), Lena Rowińska (16), Rozalia Warszewska (17), Oliwia Górska (17), Ala Stefanowicz (18), Amelia Olczyk (16). Trenerzy: Ernest Hejna (26), Zbigniew Grądys (39).