II Turniej MP Kobiet U16 w Łodzi.

2 maja w Łodzi przy Górniczej 5 miał odbyć się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7. Obecnie w klasyfikacji generalnej Venolki zajmują III miejsce. W turnieju udział zapowiedziało siedem drużyn, a Venol Atomówki Łódź w grupie miały zagrać z z RzKS Juvenia Kraków, RC Częstochowa i Diablicami Ruda Śląska.

Jednak ze względu na stan boiska sędzia główny oraz trenerzy zadecydowali o odwołaniu turnieju. Boisko przy ul Górniczej 5 w Łodzi ze względu na duże opady deszczu zalane było wodą, a prognozy pogody zapowiadały opady cały dzień. Kolejny turniej odbędzie się 16 maja w Lublinie.
– To była słuszna decyzja – mówi trener Venol Atomówek Łódź Zbigniew Grądys – zdrowie i bezpieczeństwo zawodniczek jest najważniejsze. Jednak szkoda że dziewczyny ciężko trenują, a od września nie zagrały żadnego turnieju. Mam nadzieję że turniej w Lublinie się odbędzie i już nic się nie wydarzy.
– Byłyśmy dobrze przygotowane do turnieju – mówi Iza Gumińska kapitan – chciałyśmy bardzo zagrać. Trenerzy razem z hotelem Novotel zapewnili nam super warunki przed turniej i czułyśmy że stać nas na dobre wyniki. Niestety turniej został odwołany, czekamy teraz na wyjazd do Lublina.

Oto co mówili trenerzy przed turniejem:
Wracamy po długiej przerwie – mówi trener Zbigniew Grądys – mieliśmy już zagrać w kwietniu ale na tydzień przed turniejem wprowadzono pełen lockdown. Uważam że jesteśmy dobrze przygotowane do turnieju i stać nas na zajęcie miejsca na podium. To wszystko dzięki współpracy z Venol Motor Oil Poland naszego tytularnego sponsora, który w tych ciężkich czasach dalej nam bardzo pomaga. Mogłyśmy odbyć dwa zgrupowania oraz zagrać aż trzy sparingi w tym jeden w Warszawie. Dodatkowo otrzymaliśmy wsparcie od firmy FlexService i Urzędu Miasta Łodzi.
Zawodniczki czeka nie lada niespodzianka, przed turniejem nocować będą w Hotelu Novotel Łódź Centrum, który zapewni im świetne warunki przed samym startem rundy wiosennej.
– Cieszymy się, że zostałyśmy docenione przez władze hotelu i będziemy mogły poczuć się jak gwiazdy sportu – mówi Iza Gumińska kapitan drużyny.
Kolejny turniej młode Venolki zagrają 16 maja w Lublinie, natomiast 9 maja seniorki rozegrają turniej w Krakowie.
Venol Atomówki Łódź zagrają w składzie:
Roźniatowska Weronika, Klamka Nina, Rowińska Lena, Majewska Jagoda, Gurzawska Wiktoria, Gurzawska Emilia, Feliksiak Zosia, Gumińska Iza, Olczyk Amelia, Witońska Klaudia, Biesaga Anna, Służewska Natalia, Cepa Martyna, Sierecka Wiktoria, Orlik Zuzia. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna, Szymon Walczak.