IV Turniej MP w Warszawie

W Warszawie 11 kwietnia odbędzie IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet 7, organizowany przez AZS AWF Warszawa. Venol Atomówki Łódź zagrają w I lidze gdzie w grupie spotkają się z Biało-Zielone Gdańsk II i Legia Warszawa II.
– Jedziemy po kolejne cenne doświadczenia – mówi trener Ernest Hejna – nasza drużyna dopiero wchodzi w świat seniorskiego rugby, a z turnieju na turniej gramy coraz lepiej. Na poprzednim turnieju nie poszło nam za dobrze, w meczu o V miejsce przegrałyśmy z Gietrzwałdem, a w grupie z dwiema najlepszymi drużynami naszej ligi. Teraz liczę że pokażemy się z lepszej strony.

– W tych trudnych czasach dla sportu dalej możemy liczyć na naszych przyjaciół z Venol Motor Oil Poland – mówi drugi trener Zbigniew Grądys –  którzy dalej nas mocno wspierają. Dodatkowo dołączył do nas kolejny partner FLEXSERVICE Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Żychlinie. Liczymy na kolejne firmy, które chciały by wesprzeć dziewczyny. Cały czas się rozwijamy w drużynie U16 trenuje 20 zawodniczek, które w większości w przyszłym roku zasilą drużynę seniorską.

 Aktualnie Venol Atomówki Łódź zajmują IV miejsce w I Lidze, a w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 są na VIII miejscu.  Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7

 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
 2. Legia Warszawa
 3. Black Roses Posnania Poznań
 4. Diablice Ruda Śląska
 5. Juvenia Kraków
 6. Legia II Warszawa
 7. AZS AWF Warszawa
 8. Venol Atomówki Łódź
 9. Biało-Zielone LadiesII Gdańsk
 10. KS Rugby Gietrzwałd
 11. KS Budowlani Łódź
 12. Amazonki Lublin