Jubileuszowa data kolejnego turnieju seniorek

Po rozpoczęciu rozgrywek męskich w rugby, czas na kobiety. W sobotę 27 marca Venol Atomówki Łódź, rozegrają turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7. Turniej odbędzie się w Rudzie Śląskiej na Burloch Arenie. Łodzianki zajmują obecnie IV miejsce w I lidze.
– Data rozgrania turnieju jest dla bardzo symboliczna – mówi Zbigniew Grądys trener – dokładnie 11 lat temu łodzianki rozegrały swój pierwszy sparing z drużyną Diablice Ruda Śląska. Co ciekawe sparing odbył się w Starachowicach. Dużo się zmieniło od tamtego czasu. Mamy sponsora tytularnego firmę Venol Motor Oil Poland, dzięki ich wsparciu możemy podnosić swój poziom sportowy i organizacyjny. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi możemy, także szkolić zawodniczki w kategoriach młodzieżowych, które osiągają spore sukcesy. Mamy także wsparcie Dyrektora MOSiR Łukasza Kucharskiego i możemy trenować na pięknych obiektach przy Małachowskiego.
Cieszy mnie to, że zawodniczki grające teraz w seniorkach zaczynały grę w kategoriach młodzieżowych u nas w klubie i zdobywały medale. Wierzę że za parę lat powtórzą te sukcesy, ale już jako drużyna seniorska.

Warto wspomnieć kto zagrał 11 lat temu:
Magdalena Jarecka, Marta Jarecka, Barbara Jurga, Edyta Krukowska, Joanna Mielcarek, Aleksandra Szałapska, Marta Urbanek, Emilia Zadworna, Joanna Zjawiona.
Trener: Zbigniew Grądys Kierownik Drużyny: Adrianna Góras.

W sobotę Venol Atomówki Łódź zagrają w składzie:
Wiktoria Pietrzak, Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Nela Wójcik, Małgorzata Tarasiewicz, Rozalia Warszewska, Oliwia Górska, Angelika Kołodziejczyk, Paulina Wróbel, Wiktoria Majewska, Iza Wódka.
Trenerzy: Ernest Hejna i Zbigniew Grądys

Pierwsza drużyna z 2010 roku.