Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021

Nasza sekcja U16 szykuje się do rundy wiosennej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7. Obecnie po rozegraniu jednego turnieju z trzech zaplanowanych w rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce. 

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzyny Lipińskiej zawodniczki trenują trzy razy w tygodniu na hali przy Szkole Podstawowej nr 51.
W ramach przygotowań w sobotę 30 stycznia wyjeżdżają na ośmiodniowy obóz do Myślenic.
 - Na początku października miałyśmy trzy dniową konsultację przed kolejnymi turniejami, ale niestety ze względu na pandemię nie odbył się - mówi Iza Gumińska kapitanka drużyny - teraz jedziemy na osiem dni i liczymy że od marca będziemy mogły grać. Na obóz jedzie nas czternaście i będziemy ciężko trenować żeby nie zawieść naszych kibiców i sponsorów.
Drużyna na pierwszym turnieju w sezonie 2020/2021
- Cieszy mnie zaangażowanie dziewczyn - mówi trener Zbigniew Grądys - sezon rozpocząłem z dziewiątką trenujących i grających zawodniczek. Teraz na treningach jest ich po 14, a trenujących prawie dwudziestka. 
Szkoda że nie wszystkie mogą jechać na obóz, ale okres pandemii i zmiana terminu ferii spowodowała że część musi zostać w Łodzi.
Część z nich była, także na zorganizowanym przez Łukasza Kościelniaka z Juveni Kraków dziesięciodniowym obozie w Białce Tatrzańskiej gdzie szlifowały przede wszystkich technikę podań.
To naprawdę dobrze rokująca młoda drużyna. Udało się nam wspólnie z trenerami ją odbudować - po perturbacjach w poprzednim roku, gdzie staliśmy na krawędzi likwidacji drużyn.
Dlatego chciałbym bardzo podziękować: Szymonowi Walczakowi, Michałowi Walczakowi i Ernestowi Hejna za pomoc, a także naszym sponsorom:
Venol Motor Oil Poland, Profilaktyka i Zdrowie, NordHorn, Flexservice, Delia Cosmetics, że z nami zostali.
Jak mówi przysłowie "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" i nasza drużyna takich ma.
Po cichu liczę że dzięki ciężkiej pracy dziewczyny powtórzą sukcesy starszych koleżanek, które teraz grają w seniorkach.
Zapraszam też dziewczyny z roczników 2006 i 2007, które chciałby się trochę poruszać i spróbować czegoś nowego. Przecież ponad 20 Atomówek nie może się mylić i rugby to sport naprawdę dla każdego.

- Poprzedni rok był ciężki dla klubu - mówi Katarzyna Kostrzewa Prezes Klubu - udało się nam jednak pozostać na mapie sportowej Łodzi. Chcemy się skupić na szkoleniu dziewcząt w rugby7 i zapewnić im jak najlepsze warunki do tego. Wierzę że z tak zaangażowanymi trenerami i osobami nam pomagającymi będzie to możliwe. Jesteśmy jednym z kilku klubów w Polsce, które mają piramidę szkolenia dziewcząt z czego jesteśmy dumni.
Zapraszamy także do współpracy z nami firmy z naszego regionu, bo warto inwestować w kobiecy sport.