Obóz w Białce Tatrzańskiej

W dniach 6-15 grudnia zawodniczki Venol Atomówek Łódź uczestniczyły w obozie sportowym, który odbył się w Białce Tatrzańskiej, a organizowany był przez Łukasza Kościelniaka z Klubu Sportowego RzKS Juvenia Kraków przy wsparciu Fundacji Lotto. Zawodniczki trenowały dwa razy dziennie na dużej hali i w siłowni. Miały też czas na naukę w przerwie między treningami.

– W obozie udział wzięło dziewięć zawodniczek w większości z drużyny U16, rozpoczynających przygodę z rugby – mówi trener Zbigniew Grądys – mieliśmy okazję trenować w bardzo dobrych warunkach. Treningi ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami Juvenii Kraków dały możliwość rozwoju młodym Atomówkom. Myślę, że taka współpraca pomoże w rozwoju zawodniczek.

-Obóz był cudowny, spędziłyśmy wspólnie miło czas – mówi Lena Rowińska zawodniczka U16 – z tego obozu wyniosłyśmy bardzo dużo i podniosłyśmy swój poziom. Trenerzy skupili się na technice indywidualnej podania i teraz każda z nas umie podać rotacyjnie.

– Dzięki temu obozowi nasz drużyna się zgrała i poznała – mówi Weronika Roźniatowska – zaczęłyśmy się zgrywać na boisku i poza nim. Cieszymy się zostałyśmy zaproszone przez trenera Łukasza.