II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7

Legia Warszawa była organizatorem II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7, który odbył się 26 czerwca 2020 roku.

Po turnieju w Rudzie Śląskiej, gdzie niespodziewanie zajęłyśmy wysokie drugie miejsce w I lidze teraz miałyśmy apetyt na kolejne sukcesy.

Mecz z Diablicami Ruda Śląska

Pierwszy mecz ze spadkowiczem z Ekstraligi Diablicami Ruda Śląska, okazał się dla nas lekcją pokory. Bardzo wysoka wygrana ślązaczek 48:0 nie odebrała nam chęci na dalszą grę. Wiedzieliśmy że to mocna drużyna naszpikowana doświadczonymi zawodniczkami, które grały w Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby7.

Alicja biegnie na punkty

Drugi mecz z drugą drużyną Legii Warszawa nie był już tak łatwy jak ostatnio. Wynik dość szybko otworzyły Warszawianki pięknym rajdem przez cale bosiko i ustaliły wynik na 5:0. Długo nie trwało zanim rajdem przez całe boisko popisała się nasza kapitan Wiktoria Pietrzak. Niestety uraz którego nabawiła się podczas kadry nie pozwolił jej na zdobycie punktów i tuż pod polem została wypchnięta na aut. Na szczęście chwilę później  na polu zameldowała się Alicja Stefanowicz i wynik 5:5. Przed przerwą po przyłożyłeniu Tosi Robak wynij 10:5 dla Nas. Druga połowa to wymiana akcji punktowych bez punktów. Dopiero pod konie drugiej połowy Ala zdobywa przyłożenie, a Wiktoria ustala wynik na 17:5 dla nas.

Z piłką Rozalia Warszewska.

Kolejny mecz z AZS AWF Warszawa okazał się dla nas bardzo ciężki wynik otworzyła Nela Wójcik po pięknej akcji całego zespołu. Piękny rajd Rozali Warszewskiej pozwolił na przyłożenie. Podwyższa Wiktoria Pietrzak i wynik 7:0 i tak też kończy się pierwsza połowa. W drugiej połowie na polu punktowym meldują się Warszawianki i wynik 7:5. Wydaje się że kontrolujemy wynik i będzie szansa na punkty i powtórzenie sukcesu z poprzedniego turnieju. Niestety nagle pojawiają się trzy urazy Wiktori Pietrzak i Neli Wójcik, które już po kadrze narzekały na urazy oraz Sary Kamińskiej. I niesety w ostatniej akcji tracimy 5 punktów i przegrywamy 10:7.

Sytuacja jest dramatyczna bo po meczu okazuje się że jeszcze Wiktoria Majewska ma problem z szyją. Przed nami mecz o utrzymanie w I lidze a do grania jest tylko pięć zawodniczek. Nasi trenerzy chcą oddać walkowera, jednak my decydujemy że nawet w pięć wyjdziemy na boisko.

Wyszłyśmy w 7 ale Nela poprostu stała, tak się jej wydawało, a Witkoria Majewska próbowała grać. Acha, żeby było jeszcze ciekawiej o tym kto zagra zdecydował bilans małych punktów. Padło na nas i Legie II. Co tu dużo mówić w pięć nie wygra się meczu. Na szczęście punkty honorowe zdobywa Ala Stefanowicz, ale i tak przegrywamy 22:5.