Turniej U16 – powrót na podium!

Rozegrałyśmy pierwszy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, który odbył się 20 września 2020 roku w Łodzi.

W turnieju udział zapowiedziało siedem drużyn, jednak ostatecznie zagrało sześć.

W grupie B zmierzyłyśmy się z Arką Rumia, KS Budowlani Łódź oraz zagrałyśmy towarzysko z RC Częstochowa, ponieważ nie wypełniły wszystkich wymogów formalnych.

Pierwszy mecz z Rumią, był dla nas sprawdzianem naszego zgrania i treningów. Mecz wygrałyśmy 19:7 (Gumińska 14, Solarska 5)

Kolejny mecz, z RC Częstochowa dał szansę pogrania nowym zawodniczkom i odpoczynek tym starszym. Wynik meczu nie miał znaczenia do klasyfikacji turniejowej, ale pewnie pokonałyśmy rywalki 22:7 (Gumińska 12, Olczyk 10, Służewska 5)

Trzeci najtrudniejszy mecz z rywalkami zza miedzy, które zebrały dziewczyny z całej Polski (Sochaczew, Skierniewice) okazał się najtrudniejszy. Dwie nasze szybkie akcje najpierw Izy Gumińskiej, później Leny Rowińskiej dało nam prowadzenie 12:0 i wydawało się że mamy pewne zwycięstwo. Niestety rywalki skrzętnie wykorzystywały nasze błędy, pomimo iż byłyśmy w posiadaniu piłki nie udało nam się już zdobyć przełożenia. I ulegamy 24:12 (Gumińska 7, Rowińska 5)

Mecz półfinałowy z kolejną drużyną, która zagrała zaciągami z Polski (Bytomia, Warszawy, Poznania, Nowego Sącza, Boleslawca a nawet Białegostoku) czyli Juvenią Kraków okazał się dla nas dobrą lekcją. Wynik 24:19 (Gumińska 9, Solarska 5, Rowińska 5) dla Juvenii pokazuje jak ciężki to był mecz.

W meczu o III miejsce zagrałyśmy przeciwko Tygrysicom z Sochaczewa. Wynik był otwarty do ostatniej minuty i dopiero punkty Wiktorii Siereckiej przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Wygrywamy 17: 10 ( 12 Gumińska, 5 Sierecka).

Tym samym zajmujemy III miejsce w Turnieju, co po porzednim sezonie jest dla Nas dużym sukcesem, ponieważ miałyśmy IV miejsce na koniec rozgrywek.

Zagrałyśmy w składzie: Iza Gumińska (c), Paula Solarska, Lena Rowińska, Emilka Gurzawska, Jagoda Majewska, Martyna Cepa, Wiktoria Sierecka, Natalia Służewska, Amelia Olczyk, Klaudia Witońska. Trenerzy: Ernest Hejna, Szymon Walczak, Zbigniew Grądys. Kierownik: Wiktoria Majewska, Katarzyna Kostrzewa.

Klasyfikacja Turnieju
1. KS Budowlani Łódź
2. RzKS Juvenia Kraków
3. Venol Atomówki Łódź 
4. Tygrysice Orkan Sochaczew
5. Arka Rumia
6. Amazonki Budowlani Lublin