JULIA TKACZYK – o rugby

Przez najbliższy czas będziemy Wam prezentować wywiady z naszymi zawodniczkami. Jako pierwsza wywiadu udzieliła nam Julia Tkaczyk, która w sezonie 2018/2019 zdobyła najwięcej punktów i w ocenie trenerów była najlepszą zawodniczką.

JULIA TKACZYK

Jak zaczęła się Twoja przygoda z rugby?
Moja przygoda z rugby zaczęła się 5 lat temu w szkole podstawowej. Mój nauczyciel wf-u zapytał się mnie czy chce pojechać na zawody w rugby tag, zgodziłam się i jestem.

Dlaczego akurat takim rodzajem sportu się zainteresowałaś?
Tak właściwie to los mi ten sport wylosował, nigdy wcześniej o nim nie słyszałam i nigdy nie sądziłam, że będę grać w rugby.

Co Ci się najbardziej podoba w grze w rugby?
Najbardziej podoba mi się radość z wygranej razem z dziewczynami i trenerami. Najlepsze uczucie zejść z boiska zmęczonym i cieszyć się z wygranej, a zmęczenie odstawić na bok

Co Ci daje gra?
Gra w rugby pozwala mi odciąć się od wszystkiego co dzieje się w moim życiu, wchodzę na boisko zapominam o wszystkim i daje z siebie wszystko, żeby nie zawieść koleżanek z drużyny.

Czego się dzięki grze w rugby nauczyłaś?
Dzięki grze w rugby nauczyłam się sumienności. Zapisując się na treningi musiałam liczyć się z dojazdem na trening, z połączeniem treningów ze szkoła oraz z tym, że muszę trenować, żeby coś osiągnąć.

Jakich umiejętności wymaga gra w rugby?
Gra w rugby wymaga różnych umiejętności od różnych osób. Niektóre osoby są urodzone do biegania i to właśnie robią w rugby. Niektóre doskonale widzą co się dzieje na boisku, dobrze obserwują ruchy przeciwnika i potrafią to wykorzystać by pokonać rywala.

Co jest największą trudnością w grze?
Największą trudnością w grze jest chyba granie dalej pomimo braku sił. Na meczu często zdarza nam się, że pod koniec nie mamy już siły, ale musimy zebrać się w garść i grać dalej by nie zawieść siebie oraz drużyny.

Co Ci sprawia największą satysfakcję?
Myślę, że największą satysfakcję sprawia mi to, że dzięki mojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu w ten sport widzę jakiś progres oraz sukcesy.

Czy masz już na swoim koncie jakieś sukcesy związane z rugby?
Tak, razem z dziewczynami w tamtym roku zdobyłyśmy wicemistrzostwo Polski w kategorii u16 oraz zajęłyśmy I miejsce w międzynarodowym turnieju w Pradze, ale wraz z kilkoma dziewczynami z drużyny  uczestniczyłyśmy też w  zgrupowaniach kadry Polski do lat 16 i 18.

Czy z dziewczynami tworzycie nie tylko drużynę, ale również przyjaźnicie się?
Tak, oczywiście. Poza treningami też się spotykamy i z niektórymi jesteśmy nawet najlepszymi przyjaciółkami.

Ciekawostka!
Julia jakiś czas prowadziła swój program na YT pod nazwą „Świat Kaczki”.