Trening z Black Roses

Na zaproszenie drużyny Black Roses Poznania mogłyśmy uczestniczyć we wspólnych treningach.

Aż cztery zawodniczki Venol Atomówki Łódź w dniach 16-17 listopada wzięły udział we wspólnym Campie z Black Roses Posnania.

Camp odbył się na obiektach „Plek Centrum Sportu” w Poznaniu, które dysponuje sztucznym boiskiem pod balonem. Atomówki trenowały pod okiem Arkadiusza Mąkiny trenera Wicemistrzyń Polski w Rugby7.
Wiktoria Pietrzak, Tosia Robak, Wiktoria Majewska i Małgorzata Tarasiewicz wzięły udział zarówno udział w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych, a tematem głównym była obrona po stałych fragmentach gry.
Zawodniczkom towarzyszył Ernest Hejna drugi trener Venol Atomówek Łódź.

– Dostaliśmy zaproszenie od trenera Arka Mąkiny – mówi trener Ernest Hejna – co przyjęliśmy z zadowoleniem, ponieważ szukaliśmy bodźców do trenowania dla dziewczyn. W Łodzi nie mamy takich obiektów, a trening w zimę na boiskach takich jak na Pleku sprawia, że dziewczyny się rozwijają zwłaszcza w takim towarzystwie. Dostaliśmy też zaproszenie na kolejny Camp w grudniu.

– Trenowanie z tak doświadczonymi zawodniczkami jest dla nas bardzo motywujące – mówi Wiktoria Pietrzak kapitan drużyny – możemy zobaczyć, jak trenują Wicemistrzynie Polski i wiemy do czego dążyć. Fajnie by było gdyby w kolejnym mogło uczestniczyć więcej dziewczyn, bo obiekty i atmosfera jest naprawdę super.