II Turniej U16 – wracamy na podium!

W sobotę 19 października w Sopocie odbył się Turniej Hodura Sevens, który był połączeniem dwóch turniejów: Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7 oraz Turniejem Kobiet U19 w Rugby7.
Venol Atomówki Łódź wzięły udział w obu wydarzeniach.
W turnieju U16 zmierzyły się z drużynami: Ogniwa Sopot z którymi wygrały 17:12, Tygrysicami Orkana Sochaczew wygrały 37:5, Budowlanymi Łódź wygrana 12:10, w ostatnim meczu spotkały się już tradycyjnie z RzKS Juvenią Kraków, wynik meczu decydował o pierwszym miejscu. Niestety po ciężkich meczach zanotowały porażkę 5:41. Drugie miejsce dało awans Venolkom w klasyfikacji generalnej z IV miejsca na III, za najlepszą RzKS Juvenią Kraków i KS Budowlanymi Łódź.

– Wróciłyśmy z długiej podróży – mówi trener Szymon Walczak – po bardzo nie udanym turnieju w Łodzi, gdzie zajęłyśmy czwarte miejsce, wracamy na podium w turniejach. Mamy drużynę, w której jest dużo młodych nowych zawodniczek które powoli zgrywają się z doświadczonymi. Liczę, że po przepracowanej zimie, obronimy tytuł wicemistrzyń Polski w U16.

W turnieju U19 wystartowały cztery drużyny. Venol Atomówki Łódź zajęły czwarte miejsce ulegając nieznacznie Ogniwu Sopot 12:17 pomimo prowadzenia przez cały mecz jednak ostatnia akcja za 5 pkt dała zwycięstwo gospodyniom. Kolejne mecze z połączonymi KS Budowlanymi Łódź z Legią Warszawa przegrały 42:0 oraz Arką Rumia 38:12.


– W tym turnieju zabrakło nam kilku zawodniczek – mówi Ernest Hejna trener – zagrałyśmy w 8 osób, z czego to dwie dziewczyny, które trenują od miesiąca. Jestem zadowolony z ich postawy, bo musiały zmierzyć się z drużynami w których grały zawodniczki z dużo większym doświadczeniem boiskowym oraz drużyny naszpikowane Reprezentantkami Kraju. My jednak stawiamy na to, żeby dziewczyny grały jak najwięcej i się rozwijamy. Za tydzień jedziemy na ostatni turniej seniorek do Rudy Śląskiej i był to dobry trening przed tymi zawodami.

Venol Atomówki Łódź wzięły udział w turnieju dzięki wsparciu firmy Venol Motor Oil Poland, Urzędu Miasta Łodzi, MCKB, Profilaktyka i Zdrowie, NORD HORN, ahojcidotego.pl oraz TUW Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie:
Drużyna U16:
Gumińska Iza, Wójcik Nela, Sierecka Wiktoria, Górska Oliwia, Jachimek Ola, Warszewska Rozalia, Siwiec Oliwia, Cepa Martyna, Chrząszczewska  Martyna, Kołodziejczyk Angelika, Gurzawska Emilia, Majewska Jagoda, Dublicka Hanna.
Drużyna U19
Majewska Wiktoria, Pietrzak Wiktoria, Piętka Kamila, Kotuła Eliza, Robak Antonina, Nowakowska Kinga, Lisiecka Magda, Weber Oliwia.
Trenerzy: Ernest Hejna, Szymon Walczak, Zbigniew Grądys – analiza video, Marek Raczyński – kierownik.