III Turniej Mistrzostw Polski

W Krakowie odbył się III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7.

Venol Atomówki Łódź zadebiutowały w I lidze, która okazała się jeszcze za mocna dla młodych zawodniczek. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce ulegając w fazie grupowej:
AZS AWF Warszawa 25-0, RzKS Juveni Kraków 48:0 i RK Gietrzwałd 19:12

W meczu o trzecie miejsce Venol Atomówki Łódź uległy Gietrzwałdowi 31:17.

– Mecze były ładne – mówi trener Ernest Hejna – widać, że dziewczyny umieją grać w rugby, a na chwilę obecną brakuje nam przede wszystkim siły. Dużo starsze zawodniczki przewyższają nas cechami motorycznymi, ale jest to do nadrobienia podczas treningów.

– Kolejny turniej za nami na którym zdobywamy cenne doświadczenie – mówi Wiktoria Pietrzak kapitan – nasza drużyna dopiero stawia pierwsze kroki w rozgrywkach seniorskich i z turnieju na turniej rozwijamy się i gramy coraz lepiej.

Venol Atomówki Łódź zagrały w nowych strojach dzięki wsparciu: Venol Motor Oil sp. z o.o., Urzędowi Miasta Łodzi, Nord Horn, Profilaktyka i Zdrowie, MCKB, Achojcidotego.pl, TUW.

Kolejny turniej 19 października w Sopocie, gdzie zagrają dwie drużyny Venol Atomówek Łódź U19 i U16.

Venol Atomówki Łódź zagraływ składzie: Majewska Wiktoria, Pietrzak Wiktoria, Stefanowicz Alicja, Piętka Kamila, Tarasiewicz Gosia, Kotuła Eliza, Milczarek Natalia, Robak Antonina, Tkaczyk Julia, Weber Oliwia, Kamińska Sara. Trenerzy: Ernest Hejna, Zbigniew Grądys