Udany debiut w Gdańsku

21 września w Gdańsku odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 na którym po czterech latach przerwy zagrały Atomówki. Rozgrywki zaczęły w II lidze, gdzie spotkały się z drużynami: Rugby Team Olsztyn i Flota Gdynia. Debiut można uznać za udany, bo wszystkie mecze Venolki wygrały bardzo wysoko, zdobywając w czterech meczach 149 punktów tracąc jedynie 5.

– Jeszcze rok temu dziewczyny zdobyły wicemistrzostwo w U16, a teraz walczą jak równy z równym z seniorkami – mówi trener Ernest Hejna – niestety mecze z dużo silniejszymi zawodniczkami okupiliśmy kilkoma urazami, jednak to nie zabiło ducha drużyny.

– Jesteśmy szczęśliwe, teraz szykujemy się na kolejny turniej w Krakowie – mówi Ala Stefanowicz kapitan. – dużo jeszcze pracy przed nami, ale jesteśmy młodą perspektywiczną drużyną i zbieramy dużo pochwał od trenerów z Polski.

– W końcu mogłam zagrać jako Atomówka – mówi Gosia Tarasiewicz – od kilku lat czekałam na możliwość zagrania z dziewczynami którymi trenuje na co dzień. Przyszłość należy do nas, jesteśmy najlepsze.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Alicja Stefanowicz, Kamila Piętka, Tosia Robak, Wiktoria Byrska, Eliza Kotuła, Wiktoria Majewska, Wiktoria Pietrzak, Małgorzata Tarasiewicz, Sara Kamińska, Oliwia Weber. Trener: Ernest Hejna.

Venol Atomówki Łódź vs Flota Gdynia 46:0
GRT Olsztyn vs Venol Atomówki Łódź 5:22
GRT Olsztyn vs Venol Atomówki Łódź 0:40
Venol Atomówki Łódź vs Flota Gdynia 41:0