Kraków Sevens – rozpoczynamy sezon

Venol Atomówki Łódź rozpoczynają nowy sezon Turniejem „Kraków Sevens”, który odbędzie się 14-15 września w Krakowie. Turniej rozgrywany jest w formule U19 dla chłopców i dziewczyn.
Na turnieju łodzianki zmierzą się z drużynami Austrii, Litwy i Polski. Organizatorzy zapewniają, że będzie do najlepszy tego typu turniej w Polsce.
– Turniej traktujemy jako przetarcie przed rozgrywkami seniorskimi kobiet – mówi trener Ernest Hejna – do których zgłosiliśmy się po ponad 4 letniej przerwie. Będziemy mieć w lidze prawdopodobnie najmłodszy zespół ponieważ tylko jedna zawodniczka ma 21 lat reszta to 18 i 17 latki które w poprzednich sezonach zajęły wicemistrzostwo Polski Kobiet U16 w Rugby7.

– Ciężko przepracowałyśmy okres przygotowawczy – mówi Wiktoria Pietrzak zawodniczka – który zakończyłyśmy obozem w Wawrzkowiżnie. Na turnieju liczymy na miejsca medalowe. Dziękujemy firmie Venol za wsparcie nas w kolejnym sezonie.

Pierwszy turniej seniorski rozegramy 21 września w Gdańsku, a pierwszy turniej U16 zaplanowany jest na 6 października i Venol Atomówki Łódź będą pretendentem do złotego medalu.

Skład Venol Atomówek Łódź na Kraków Sevens: Gumińska Iza, Pietrzak Wiktoria, Piętka Kamila, Wójcik Nela, Majewska Wiktoria, Byrska Wiktoria, Wróbel Paulina, Stefanowicz Alicja, Górska Oliwia, Kotuła Eliza, Milczarek Natalia, Tkaczyk Julia, Robak Antonina, Warszewska Rozalia, Sara Kamińska. Trenerzy: Ernest Hejna, Szymon Walczak.