Sparingi z Czeszkami

W dniach 13-16 czerwca w Łodzi odbyła się Konsultacja Kadry Wojewódzkiej Młodziczek w Rugby7. Konsultacja została zakończona niedzielnymi sparingami z Czeską drużyną RUGBY Strong Girls Velké Popovice. Przed sparingami, w sobotę, odbył się wspólny trening. Po nim drużyny udały się na rynek Manufaktury, gdzie dzięki uprzejmości Kręgielni Grakula mogły zmierzyć się w bowling.
W niedzielę rozegrano sparingi, w podziale na dwie drużyny. Starsze zawodniczki z Czech zmierzyły się z Venol Atomówkami Łódź, a młodsze z zawodniczkami Kadry Wojewódzkiej. Łódzkie zawodniczki okazały się zdecydowanie lepsze od gości i wygrały wszystkie mecze.
Trener czeskiej drużyny zaprosił łodzianki do siebie na wspólne treningi i nawiązanie szerszej współpracy.

– Jestem bardzo zadowolony z poziomu łódzkich rugbistek – mówi Zbigniew Grądys trener –bardzo cieszy mnie gra U14 czyli kadry wojewódzkiej, bo dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i widać w nich potencjał na przyszłość. Duża część z nich zaczęła niedawno przygodę z rugby, a już pokazują, że mają serce do tej gry. Venol Atomówki są już marką i zdziwiłbym się, gdyby przegrały, zwłaszcza że za tydzień gramy finałowy turniej Mistrzostw Polski U16 w Łodzi, w którym mamy już II miejsce a walczymy o pierwsze, choć szanse już tylko matematyczne.

Składy:Kadra Wojewódzka: Sierecka Wiktoria; Gumińska Iza; Cepa Martyna; Styrcz Zuzanna; Juraszczyk Wiktoria; Chrząszczewska  Martyna; Służewska Natalia; Gurzawska Emilia; Salamonowicz Natalia; Dublicka Hanna – Venol Atomówki Łódź; Karolina Krawczyk i Dorota Krawczyk – KS Budowlani Łódź.

Venol Atomówki Łódź: Pietrzak Wiktoria; Wójcik Nela; Wróbel Paulina; Warszewska Rozalia; Kołodziejczyk Angelika; Stefanowicz Alicja; Siwiec Oliwia; Kotuła Eliza; Jachimek Aleksandra.
Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna.