II miejsce na turnieju w Krakowie

18 kwietnia RzKS Juvenia Kraków zorganizowała V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.
W turnieju udział wzięło pięć drużyn w tym aż dwie Venol Atomówki Łódź.
Pierwsza drużyna zajęła II miejsce pokonując: Ogniwo Sopot Women’s Rugby 36:0; RC Orkan Sochaczew Tygrysice 38:0; Venol Atomówki Łódź II 52:0.
Mecz finałowy z Juvenią Kraków okazał się dreszczowcem. W pierwszej połowie łodzianki pierwsze zameldowały się na polu punktowym i ustaliły wynik na 5:0 i dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodynie zdobyły 7 punktów.
Druga połowa to ładna akcja od skrzydła do skrzydła prowadzenie naszych 10:7, niestety kolejny nasz błąd i Juvenia prowadzi 14:10. Przez ostatnie 2 minuty Venol Atomówki Łódź były w posiadaniu piłki i grały bardzo blisko pola punktowego. Jednak zła decyzja zawodniczki – zamiast podać na czysto wbiegła w dwie – kończy się rajdem przez całe boisko i wynik ustala się na 21:10 dla Krakowa.
W drugiej drużynie wystąpiły w większości debiutujące zawodniczki w tym jedna z RC Skierniewice, drużyna zajęła V miejsce.
Venol Atomówki Łódź biorą udział w rozgrywkach dzięki wsparciu: Venol Motor Oli, Urzędu Miasta Łodzi, Profilaktyka i Zdrowie, MCKB oraz NordHorn.

-Brakuje nam szczęścia – mówi Zbigniew Gradys trener – to kolejny mecz z Juvenią gdzie wynik wymyka się nam z rąk na sam koniec. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodniczek, bo zagrały świetne zawody, a ostatni mecz to popis umiejętności obu drużyn na najwyższym poziomie. Wykonały wszystkie zadania taktyczne zarówno w obronie jak i w ataku nie było słabego ogniwa. Teraz czeka nas ciężka praca, aby w przyszłym roku powalczyć w seniorkach i oczywiście w kadetkach, bo gra drugiej drużyny pokazuje, że mamy potencjał.

-Niestety mamy już tylko matematyczną szansę na zdobycie Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w Rugby7, – mówi kapitan Alicja Stefanowicz – ale w Łodzi chcemy w końcu pokazać, że jesteśmy najlepsze!

Kolejny turniej 22 czerwca w Łodzi na Górniczej 5

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Tkaczyk Julia; Wójcik Nela; Pietrzak Wiktoria; Siwiec Oliwia; Wróbel Paulina; Gumińska Iza; Górska Oliwia; Stefanowicz Alicja; Warszewska Rozalia; Sierecka Wiktoria; Kołodziejczyk Angelika; Cepa Martyna; Kotuła Eliza; Jędrzejczak Aleksandra; Styrcz Zuzanna; Szumska Dominika; Aleksandra Trębska (RC Skierniewice).Trenerzy: Zbigniew Grądys , Ernest Hejna, Marcin Stencel, Fizjo: Barbara Koperska.

Klasyfikacja turnieju

 1. RzKS Juvenia Kraków
 2. Venol Atomówki Łódź
 3. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
 4. Ogniwo Sopot Women’s Rugby
 5. Venol Atomówki Łódź II

Klasyfikacja Generalna:

 1. RzKS Juvenia Kraków
 2. Venol Atomówki Łódź
 3. Ogniwo Sopot Women’s Rugby
 4. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
 5. Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź
 6. Diablice Ruda Śląska
 7. Venol Atomówki Łódź II
 8. Warriors Nowogrodziec