Turniej w Pradze

W dniu 6 kwietnia na Turnieju Prague Youth Rugby Festival zajęłyśmy I miejsce.
Grałyśmy w kategorii U16 gdzie zmierzyłyśmy się z drużynami Czesko i RK Mitlava z Łotwy, pomimo zapewnień organizatora nie stawiły się drużyny z Niemiec. Rozegrane zostały dwumecze które wyłoniły zwycięzcę.

Przegrałyśmy nieznacznie tylko jeden mecz z drużyną Czesko 21:22 , aby w rewanżu wygrać 33:5, mecze z drużyną RK Mitlava kończyły się wygraną 22:15 i 31:14.
Po turnieju zwiedzałyśmy Pragę dzięki wsparciu naszych sponsorów:
Venol Motor Oil, MCKB Sp. z o. o., Urzędowi Miasta Łodzi, Nord Horn oraz Profilaktyka i Zdrowie.


– Turniej potraktowaliśmy jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Kobiet U16 w Rugby7 – mówi Zbigniew Grądys trener – ale była to też nagroda dla dziewczyn za ciężko przepracowany okres przygotowań. Drużyny były wymagające, najbardziej drużyna Czesko z Reprezentantkami tego kraju w składzie. Pierwszy mecz przegraliśmy na własne życzenie, bo popełniliśmy za dużo błędów. W drugim meczu, który wygrałyśmy i to znacznie dziewczyny zagrały rewelacyjnie. Jestem pełen optymizmu przez rozgrywkami, które zaczynamy 27 kwietnia turniejem w Sopocie.

W turnieju zagrały:

Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Nela Wójcik, Tosia Robak, Rozalia Warszewska, Angelika Kołodziejczyk, Oliwia Siwiec, Oliwia Górska, Iza Raczyńska, Iza Gumińska, Paulina Wróbel, Wiktoria Pietrzak, Martyna Cepa. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna.