Selekcja U16 – Obóz w Mikoszewie

W dniach 24-31 sierpnia odbył się obóz dla zawodniczek z roczników 2003-2005, w którym udział wzięło aż 13 Atomówek. Była to największa grupa z 44 zawodniczek z całej Polski.

Zajęcia prowadził trener Reprezentacji Kobiet U16/U18 Łukasz Kościelniak, a asystowali mu Zbigniew Grądys z Venol Atomówki Łódź oraz Tomasz Kapustka związany z Black Roses Poznania.

Obóz miał na celu selekcję zawodniczek do szerokiej Kadry U16 oraz zapoznanie z oczekiwaniami trenerów jeżeli chodzi o umiejętności które są potrzebne do gry w Reprezentacji.

Nasze zawodniczki spisywały się bardzo dobrze, w grupie najlepszych było ich aż 9. Na koniec obozu trenerzy wyróżnili 5 zawodniczek w tym dwie Atomówki: Julię Tkaczyk oraz Wiktorię Pietrzak.

– Miałem przyjemność drugi raz uczestniczyć w obozie selekcyjnym. Poziom umiejętności zawodniczek znacznie wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem. Nasze zawodniczki wypadły bardzo dobrze i jestem z nich zadowolony. Większość z nich trenowała z grupą szerokiej kadry, a pozostałym niewiele brakowało żeby się tam znaleźć.