Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniu 04 sierpnia br. w węgierskim Esztergom odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym wystąpiły reprezentacje żeńska i męska do lat 16. Drużyna narodowa kobiet wyruszyła z Krakowa, by w piątek zameldować się na miejscu i przygotować do turnieju.
Polki rywalizowały z zespołami Czech i Węgier, rozgrywając turniej systemem każdy z każdym plus rewanż. Po ciężkich meczach w trudnych warunkach pogodowych Polki uplasowały się na drugim miejscu ustępując reprezentacji Republiki Czeskiej.
Pierwszy mecz reprezentacja kobiet rozegrała z Węgierkami wygrywając 22:0. Ciężki fizycznie okazał się pojedynek z młodymi Czeszkami. Wyraźnie ustępowaliśmy kondycyjnie. Dominując do 4 minuty, straciliśmy w dalszej części meczu rytm i przegraliśmy 10:22.
Rozegrane rewanże pokazały wiele elementów, nad którymi młode reprezentantki muszą pracować w klubach. Nasz zespół nie odstępował znacząco technicznie, lecz bardzo mocno było widać braki wytrzymałościowe. Po przegranej z Czeszkami, Polki bardzo mocno chciały zdominować Węgierki oraz Czeszki w fazie rewanżowej.
Pierwszy mecz tej fazy (z Węgierkami) zakończył się bardzo wysokim wynikiem 0:59 dla Polek, które całkowicie dominowały na boisku. Aspekt wytrzymałości podczas sierpniowych upałów eksponował nasze braki w meczu finałowym (z Czeszkami), który przegraliśmy 29:7.
Najmocniejszymi punktami zespołu były kapitanki: Marta Morus (Juvenia Kraków) oraz Oliwia Górska (BBRC Łódź), a wyróżniającą się w ofensywie zawodniczką Nela Wójcik (BBRC Łódź).
Na Turniej nie dojechały reprezentacje Niemiec.
Skład zespołu:
1. Nowak Karolina
2. Siwiec Oliwia – Gliwińska Natalia
3. Górska Oliwia (K) – Kamińska Sara
4. Marszalik Paulina
5. Druzgała Julia
6. Morus Marta (K)
7. Uroda Laura – Wójcik Nela – Robak Antonina
Wyniki meczów:
Węgry v Polska 0:22
Czechy v Polska 10:22
Węgry v Polska 0:59
Czechy v Polska 29:7
Arkadiusz Mąkina

Źródło pzrugby.pl