Wicemistrzynie Polski to My!

9 czerwca w Rumii odbył się III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, był to ostatni turniej rozgrywany w tym sezonie. Atomówki BBRC Łódź zajęły w turnieju II miejsce ulegając RzKS Juvenia Kraków, a druga drużyna uplasowała się na VI miejscu pokonując w finale drużynę KS Budowlani Łódź.
Tym samym Atomówki zostały Wicemistrzyniami Polski Kobiet U16 w Rugby7, a druga drużyna uplasowała się na VII miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Jestem bardzo szczęśliwy z wyników – mówi Zbigniew Grądys trener – dziewczyny z turnieju na turniej grały coraz lepiej. Poziom rozgrywek z każdym turniejem był coraz wyższy. Chciałbym podziękować naszym partnerom, którzy przyczynili się do tego że mogliśmy wyjechać na ten turniej i walczyć o jak najwyższe miejsce. Bardzo też dziękuję dziewczynom za to że włożyły dużo pracy w treningi i zaangażowanie na boisku, bo bez tego nie było tego wyniku.

Tego samego dnia dziewczyny skorzystały z tego że były w Gdańsku, gdzie swój mecz rozgrywała drużyna Master Pharm Budowlani S.A. i pojechały kibicować Mistrzom Polski, którzy wygrali z Lechią Gdańsk.

Atomówki wystąpiły w składzie:
Tkaczyk Julia, Robak Antonina, Stefanowicz Alicja, Zimnowłodzka Wiktoria,
Górska Oliwia, Wróbel Paulina, Warszewska Rozalia, Wójcik Nela, Siwiec
Oliwia, Gumińska Iza, Piętka Kamila, Kołodziejczyk Angelika, Pietrzak
Wiktoria, Byrska Wiktoria, Kotuła Eliza, Rożenek Marta, Sierecka Wiktoria,
Kłosińska Oliwia, Kucharska Wiktoria, Ochocka Monika. Trenerzy: Zbigniew
Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna, Kierownik: Tarasiewicz Gosia,
Małgorzata Piskozub, Fizjoterapeuta: Barbara Koperska

Wsparli nas: Urząd Miasta Łodzi, Profilaktyka i Zdrowie, Delia Cosmetics, Klub Sportowy Społem, MCKB Sp. z o. o., Flexservice, Maciej Subicki, Radosław Janczyk, Robert Sosnowski, K.M Transit LTD, KUMAN INC., URBAN-PRO.

Klasyfikacja generalna:
1. RzKS Juvenia Kraków
2. Atomówki BBRC Łódź I
3. RC Arka Rumia
4. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
5. Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź
6. Ogniwo Sopot Women’s Rugby
7. Atomówki BBRC Łódź II
8. Warriors Nowogrodziec